Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy kalkulátor azt írja 1497...

Egy kalkulátor azt írja 1497 az ajánlott napi kalória bevitelem. Ez úgy 1497 hogy amit megeszek vagy összesen átszámítva a tápanyagok (szénhidrát, fehérje stb)?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
egy kalkulátor sem tudja megmondani a kcal igényedet, ne higgy a hülyeségnek..
2016. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy? Mennyi idős? Fiú/lány? Mennyi a fizikai aktivitásod, edzésidőd naponta?
2016. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi a különbség aközt, amit megeszel és az általad megevett tápanyagok között? :D Ez ugyanaz, nem?


De egy kalkulátor sem tudja megmondani, mennyit kell enned. Néha látványosan tévednek. Lehet, hogy neked 1900 kell, ki tudja? Aki aktívabb, annál ez még érdekesebb, mert ott különösen tévedni szoktak az efféle oldalak (bár úgy tudom, inkább túlbecsülik a kalóriaigényt) s mindenki más kalóriamennyiséget éget ugyanazzal a mozgással s a magasság, súly, életkor nem elég infó...


1500 rém pici, mekorra vagy, milyen aktivitással? Nekem is ennyit mond, én pedig ügyelek rá, hogy mindig határozottan fölötte egyek, különben lerobbanok :) Ez fogyásra nekem teljesen jó, igaz, az edzést nem számolom, hogyan is tudnám? Lövésem nincs, mennyit éget az, de ezt nem is kell tudnom. Azt kell kitapasztalni, hogy adott aktivitás mellett mennyi étellel fejlődsz vagy szálkásodsz megfelelően.

2016. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintis Zoli ***** válasza:

Az "amit megeszek"-nek elvileg meg kellene egyeznie az "összesen átszámítva a tápanyagok"-kal!


Ha arra vagy kíváncsi, hogy pl. ennél a zabnál:

[link]

13,8 gramm fehérje, 56,1 gramm CH és 6,4 gramm zsír mellett, ami átszámítva 346 Kcal, az energiatartalomnál miért van mégis feltüntetve 359 Kcal, és hogy a kalkulátor a kettő közül melyiket írja ki, a válasz kicsit bonyolult, de megpróbálhatom leírni. Erre vagy kíváncsi?


Az pedig mind igaz, hogy a kalkulátornak fingja sincs, hogy Te ebből az 1497 Kcal-ból mennyit tudsz hasznosítani. Lehet, hogy nálad a nettója csak 1300, míg másnál 1400.

IDe indulj nyugodtan ennyiről, mert ez semmi. Lődd be, hogy neked mennyi a szintentartás és önmagad tapasztalati értékéhez képest növelj vagy csökkents, a céljaidnak megfelelően.

2016. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!