Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz hogy 100g zabpehely 14 g...

Igaz hogy 100g zabpehely 14 g fehérjét tartalmaz?

Figyelt kérdés
Egyátalán megbízható ez az oldal? Www.kalóriaguru.hu?
2016. febr. 14. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
rá van írva a csomagra is
2016. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Igaz, viszont a napi fehérje bevitelbe csak állati fehérjéket számolj bele: Túró, Tojás, Hús stb...
2016. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Cortez70 ***** válasza:
Igen, de a növényit én pl nem számolom bele. Az én fehérjém legyen meg állatból. ;)
2016. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

A növényi fehérje nem teljes értékű.

Ezért csak az állatit számold.

És igen.

2016. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A rizsben is van, de ezeket nem szokás számolni.
2016. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sowilo ***** válasza:
80%

Csupán mítosz, hogy nem teljes értékű. Minden egyes növény tartalmazza az összes esszenciális aminosavat, csak vannak olyanok, amiket nem elég nagy mennyiségben. Az viszont növényenként eltérő, hogy melyik aminosavból van kevés, szóval ha nem a zabpehely az egyetlen növényi eredetű táplálék az étrendedben, akkor nagy valószínűséggel a többi növényi kajád tökéletesen kiegészíti az aminosavprofilt. Ezt úgy hívják, hogy komplettálás.


A növényi fehérje nyugodtan beleszámolható a napi fehérjebevitelbe, ugyanolyan jó az is, mint az állati, soha semmiféle tudományos bizonyíték nem volt még az ellenkezőjére. Maximum a sopbilderen sulykolják, hogy nem jó, de ők a tápkiegek eladásában érdekeltek, ugyan miért írnák azt, hogy kajával is vihetsz be könnyen fehérjét?


Másik gyakori érv a növényi fehérje ellen, hogy "nem jól hasznosul". Na, ha valamelyik okos ezt megmagyarázza nekem, akkor majd elhiszem, de enélkül csak egy jól hangzó hülyeség.


Konklúzió: nyugodtan számold a növényi fehérjét is, mert semmivel nem rosszabb mint az állati.

2016. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zabpehely, illetve rizs mellé milyen zöldséget kell fogyasztani, hogy teljes értékű fehérjét kapjunk?
2016. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tehát 100 gramm zabpehelyben a fehérjén kívül más lehetőségeket is fel lehet felfedezni, talán azok is érdekelhetnek téged.


100 gramm zabpehely: Energia 378 kcal

Fehérje 14,4 gramm

Zsír 6,8 gramm

Szénhidrát 64,3 gramm

Én is azt javasolnám neked, hogy csak az állati fehérjét számold bele a napi étkezésedben. Naponta ebből a fehérje bevitel a következő: tskg 2 gramm

2016. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A gabonák mellé a hüvelyesek jók, azokban sok a lizin, ami a gabonákban nem, viszont valamelyik kevés, ami szinte minden más növényben OK, de a gabonákban biztosan.

Én ennyit tudok.

A test a fehérjéket aminosavakká bontja, utána használja fel, ezen a ponton tökmindegy, növényi vagy állati a fehérje. De mivel a növényi fehérjék nem komplettek, kicsit macerásabb összehozni a dolgot (de azért ha mindenfélét eszünk, hüvelyeseket is, akkor bizonyára nehéz nagyon elrontani a dolgot. azt olvastam, hogy ha az összfehérje és a lizin OK, akkor bizonyára a többi esszenciális aminosav is rendben lesz - hacsak nem hüvelyesen élünk, jegyzem meg - ). De annyira nem nehéz s aki kicsit odafigyel, az simán számolhatja a növényi fehérjét, mert az is fehérje, a testnek ugyanúgy megfelel, csak rossz esetben hiány lesz valamiből, míg állatinál nem.

Én mindent számolok, mert a program ilyen, de nekem viszonylag alacsony a felső fehérjelimitem és amúgyis állati fehérjére alapozok, a növényi csak kis mennyiségű. Ha gond lesz, majd észreveszem, de vészesen kevés fehérjét már tuti nem viszek be, egészségi bajom emiatt nem lehet.

Érdemes állati fehérjékre alapozni, de ha valaki csóró vagy sok növényi fehérjét eszik, akkor számolhat a növényivel is, kis odafigyeléssel.

2016. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sowilo ***** válasza:
100%

Ha a nap folyamán zabpelyhezel, legyen egy rizses étkezésed is, és komplett a fehérje. Vagy tegyél a zabpehelybe olajos magvakat(magyarul: egyél müzlit) és komplett a fehérje. Vagy tegyél a rizsbe babot, lencsét, vagy borsóféléket, és komplett a fehérje. Ha búzalisztből készült kenyeret eszel, tegyél rá mogyoróvajat, és komplett a fehérje. Ugye, nem is olyan nehéz?


Szerintetek a vegán testépítők hogy oldják meg, ha csak az állati fehérje a jó fehérje? Patrik Baboumian, a világ egyik legerősebb embere vajon magára varázsolta az izmait? Hát Jon Venus, Frank Medrano, velük mi van? :D Én is voltam vegán hónapokig, és ugyanúgy fejlődtem. Ne legyetek már idióták, nézzetek utána, mielőtt leírtok valamit...


Az egyedüli hátulütője a növényi fehérjeforrásoknak, hogy viszonylag sok járulékos szénhidrátot viszel be velük, tehát ha a kalórialimiten belül akarsz maradni, akkor valamilyen mértékben vissza kell venned a zsírbevitelt, hogy be ne zsírosodj. De aki nem növényi fehérjékre alapoz, azoknál ez a veszély nem áll fent, tehát teljesen abszurd dolog, ha valaki csak az állati fehérjét számolja.


Ja, és említettem már, hogy a tudomány mai állása szerint szteroidhasználat nélkül fölösleges a 2g/tskg fehérje, mert egyszerűen nem hasznosul annyi? :D

2016. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!