Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha mindennap annyi fekvőt...

Ha mindennap annyi fekvőt nyomok attól megerősödhetek?

Figyelt kérdés
És mennyi idő alatt? Most úgy egy nekifutásra olyan 25öt [esetleg 30at (de azt kétszer egymás után már nem tudnám megcsinálni)] tudnék nyomni.

2016. febr. 15. 21:08
1 2
 11/13 Sowilo ***** válasza:
Az lehet, hogy jobb lesz az állóképessége, de a szerencsétlen erősödni akar...
2016. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Akinek jobb az állóképessége az szívósabb és erősebb lesz. Ki a jobb? Aki felemel egy nagy súlyt vagy aki megpakol egy kamiont 40 kilós zsákokkal olyan tempóban, hogy a testépítő kifullad?
2016. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sowilo ***** válasza:

Jajj, jajj, jajj. Jajj. JAJJ!

Definiáljuk akkor a fogalmakat.

Abszolút erő = rövid idő alatt maximális erőkifejtés.

Erő-állóképesség = közepes idő alatt közepes erőkifejtés.

Állóképesség = kicsi erőkifejtés nagyon sokáig.


DE! Aki az abszolút erejét fejleszti, fejlődni fog az erő-állóképessége, és kicsit az állóképessége is. Aki viszont csak erőállóképességre vagy állóképességre edz, nem fog fejlődni az abszolút ereje semmit.


Ebből az következik, hogy ha én felhúzok 200kg-ot egyszer, akkor 100 kilós, vagy könnyebb dolgokat viszonylag nagyon sokáig tudok emelgetni, mire kifulladok. Igen, pakoltam már cementes zsákokat, de semmivel nem bírtam rosszabbul, mint a többiek. Aki viszont csak zsákokat pakol, az rohadtul nem fog felhúzni soha az életbe 200 kilót, tehát amit én elviszek egymagam, ahhoz neki lehet, hogy segítség fog kelleni.


Más téma: itt fekvőtámaszról van szó, az erő alapja pedig a láb és a törzs, főleg ha a földről akarsz valamit felemelni. A fekvőtámasz melyiket is "erősíti"? :D

2016. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!