Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minek kezd el edzeni az olyan...

Minek kezd el edzeni az olyan ember, aki nem képes egyedül csinálni az egészet?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim, akik magukba le sem mennek a terembe és állítják, hogy, ha nem lenne társ, akkor nem is mennének, mert nincs ami motiváljon.

Ennek én a tipikus ellenkezője vagyok. Utálom, ha pofáznak miközben edzek és azt is, ha segítenem kell edzés közben. Míg én lábazok, addig menjek pihenő közben segíteni fekvenyomásnál... Én is tudok edzeni egyedül és a fekvenyomás is megy EGYEDÜL. Mert nem vagyok olyan tulok, hogy felrakok 10 kilóval többet, amit biztos, hogy nem fogok bírni kinyomni egyedül 5 ismétlés után. Minek tesz fel sokat, ha tudja, hogy úgy is elcsalja vagy bele kell segíteni a végén vagy végig sem bírja csinálni? Több ilyen ismerősöm is van sajnos. Jól tudják, hogy egyedül szeretek edzeni és nem szeretem, amikor edzés közben a "nézmármipitsájavan" meg "amánszálkás" és társai sületlenségek jönnek elő.

Ha valaki eldönti, hogy edzeni akar és izmosodni, az miért nem képes egyedül is ezt csinálni és egyedül motivált maradni? Ezt szeretem a legjobban, hogy nem képes lemenni a terembe magába valaki. Szánalom. Van ismerősöm, aki néha vár 2-3 órát míg én ráérek, csak, hogy ne egyedül menjen, mert magába nem indul el.. Ott meg úgyis bedugom a fülest és nem is beszélek vele szinte, csak ha kell neki valami. Logikátlan..

Amúgy ezek nem is érdekelnének, ha nem velem csinálnák ezt. Hiába pofázom el, ha nem értik meg. De amikor felrakja a súlyt fekpadra és nem bírja kinyomni, muszáj vagyok neki segíteni..


2016. febr. 21. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondtad már neki, hogy te egyedül szeretsz edzeni? Ha nincs más lehetőség, menj másik terembe.

De jobb lenne ezt megbeszélni az ismerősöddel inkább.

2016. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég érdekesen látod, nekem sokáig volt edzőtársam, és úgy az igazi az edzés, de soha nem dumálni, hanem edzeni jártunk. Azért egy nagy súlyos guggolásnál, fekvenyomásnál egyedül nem fogsz annyit belenyomni az életben, mint mikor vannak mögötted, mert az utolsót meg sem fogod próbálni, plusz van több intenzitásnövelő technika amit egedül nem is tudsz végezni, pl erőltetett ismétlések, negatív ismétlések.
2016. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasznos is lehet egy megfelelő edzőpartner, ahogy előttem is írták,persze csak ha tényleg olyan személy, de alapvetően én is teljesen ilyen beallítotságú vagyok, mint te kérdező. Egyedül tudok a legjobban koncentrálni.
2016. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, jó az edzőpartner, ha komolyan veszi és tényleg az előnyödre van, nem pedig neki kell folyton segíteni és magyarázni és a felesleges fecsegést hallgatni.

Megvolt mondva nekik, hogy egyedül szeretek, igen.

2016. febr. 21. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert van aki ilyen.

Én speciel egyedül megyek jövök. Stressz levezetés ordibálás meg rángatózás nélkül. Nem hiányzik, hogy valaki stresszeljen közben vagy vicceket meséljen.

Eleinte nekem is volt edzőtársam, amíg megmutogatta mit hogyan merre meg felmondta fejből a sárgakapszula alapjait, de hosszú távon nem tartom szükségesnek. Kinek-mi.

2016. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!