Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bicepsz gyakorlatnál hogy...

Bicepsz gyakorlatnál hogy lehet teljesen "kikapcsolni" az alkart?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember óta rendszeresen járok haverokkal edzeni, egy ismerősöm szintén szeptemberben kezdte el komolyabban űzni ezt a remek sportot, míg egy másik haverom már 2-3 évet tudhat maga mögött.


Az lenne a problémánk, hogy scott-padnál, illetve állva, kétkezes rúddal végzett bicepsz gyakorlatok során nem tudjuk végig sikeresen csak bicepszből végezni a gyakorlatokat, és sokszor érezzük úgy, hogy az alkarunk jobban bedurrant.


Hangsúlyozom, egyik haverom már évek óta a "szakmában van", nem mondom, hogy mindent tud, de lényeg, hogy nem kezdő, és ő is szenved ezzel a problémával.


Tisztában vagyunk vele, hogy léteznek koncentráltabban bicepszre szánt gyakorlatok, de elvileg a fent említett kettő is kivitelezhető így..


Ötletek, javaslatok, hogyan tudnánk változtatni, javulni?



2016. febr. 21. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy, mivel azzal tartod a súlyt.
2016. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elektromos rázógépet kérd el a nagymutertől és azzal majd sikerül.
2016. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2., attól még, hogy neked az edzés annyiból áll, hogy fényezed az egyszeműt, nem mindenki marad meg azon az alacsony szinten.
2016. febr. 21. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy bedurran? Ez nem hátazás, a bicepsz úgyis dolgozik.
2016. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért baj, hogy az alkar is dolgozik? Nem fejlődik a bicepszetek? Az rendesen végrehajtott bicepszgyakorlatokkal nekem elég fura lenne.

Én ugyan kezdő vagyok és csak egykezesekkel edzek, de a bicepszem határozottan dolgozik, inkább azt érzem, mint az alkaromat (bár el nem tudom képzelni, hogy kétkezessel ne dolgozzon a bicepsz, ha egyszer arra edzek), s persze az nem baj, hogy az utóbbi is kap terhelést, az is a test része.

Szóval nem teljesen értem a problémát.

2016. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kicsit rosszul tettem fel a kérdést, inkább úgy mondanám, hogy minimálisra szeretnénk tenni az alkar munkáját, és ténylegesen bicepszet szeretnénk edzeni kétkezes súlyzóval..


Egykezessel nekünk sincs gond vele, de úgy érezzük, hogy kétkezes súlyzót használva, legyen az sima, vagy francia rúd, az alkarunk jobban dolgozik, mint a bicepszünk.


Persze nem az edzés elején, hanem a végén, mikor már kezdünk jobban fáradni, és minél többet csinálunk, annál inkább az alkar veszi át a munka nagyrészét.

2016. febr. 21. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Az alkar a tartást végzi, ahogy fogad a rudat, ha szabályosan végzed, a bicepsz dolgozik megnyugodhatsz.
2016. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az alkarod gyengeségétől nem tudsz normálisan bicepszezni, akkor az alkart kell erősíteni, nemhogy tehermentesíteni.

A csuklódra meg nem teheted a rudat...

2016. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:D:D:D:D:DD:D::D:D:D


Küzdősportoló vagyok, kettes voltam. Szerintem ökörség ezzel foglalkozni, ezért írtam. Mondjuk én nem gyurmázok, de ennyit én is tudok, hogy nem tudod ennyire elszigetelni az izmaidat edzésnél. Amúgyis az a jó, ha minél több rost benne van a melóban.

2016. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!