Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök fekvenyomás...

Miért nem fejlődök fekvenyomásban?

Figyelt kérdés
Újrakezdő vagyok, kb 1 hónapja járok majdnem egy év kihagyás után. Minden gyakorlaton érzem a fejlődést, hogy egyre nagyobb súlyokkal tudom végezni őket, de a fekvenyomás megragadt a 20 kg-os szinten (rúd nélkül). (Mondjuk azelőtt sem voltam egy fekvenyomó bajnok: a max 35 kg volt, amivel szériáztam). Ráadásul azt sem érzem, hogy edzésről edzésre könnyebben menne az a 3x8 ismétlés. Túledzésről nem lehet szerintem szó, mert 3x járok (jó esetben) edzeni. A technikám lehet rossz? Mire figyeljek? Mit tanácsoltok? Tanuljam újra kisebb súllyal?
2016. febr. 23. 09:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
3x8 ismetles az nagyon keves. csinalj inkabb 8x8-at ugyanezzel a sullyal vagy 15-tel. menetkozbe is varialhatod, kezded 20kg-val, es amikor mar 4x8-nal jarsz erzed hogy nem birod, leveszel 5kg-ot belole.
2016. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Cortez70 ***** válasza:
Piramisban menj fel nagyobb súlyra is, amiből csak 5-6 ismétlés megy.
2016. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki az edzésed?
2016. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

guggolás 2x10

felhúzás 3x8

fekvenyomás 3x8

vállból nyomás egykezessel 3x8

döntött törzsű evezés kétkezessel 3x8

húzódzkodás gépen 2x8

bicelsz állva kétkezessel 3x8

tricepsz letolás csigán 3x8

hasprés gépen 1x20


nyújtással együtt kb 1 óra, sajna több nem nagyon szokott beleférni :(

2016. febr. 23. 10:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Erőltetni kellene, hogy menjen bele több. Hétről hétre. Erőfeszítés nélkül nem erősödsz. A súly meg nem lesz könnyű, ha nem növeled a terhet.
2016. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetni kell, kérj segítséget a teremben és menj fel 5-6 ismétlésre is, akár piramisban.


Nekem is ezek segítettek, írok egy példát, bemelegítés és a 3 munkasorozat:


1. 12 ismétlés

2. 8 ismétlés

3. 5-6 ismétlés


De nem csak ez az egy gyakorlat számít. Kéne még egy döntött pados nyomás és egy tárogatás is.

2016. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon rossz az edzés terved. Gondolom ezt csinálod heti 3x. Ne tedd...

Szedd szét az alap gyakorlatokat. Guggolás meg felhúzás után még fekvenyomni? Semmi erőd nem marad. Szedd szét a 3 alap gyakorlatot a 3 napra, valamint minden edzésen csinálj mást minden izomra. Hol van a tolódszkodás, padlóról nyomás, mellről nyomás amik "hozzák" a nyomó erőt? Sehol.


1. nap: fekvenyomás, lábtoló, döntött t. evezés, vállból nyomás, csigán letolás, kétkezes karhajlítás, lábemelés.

2. nap: guggolás, ferde nyomás kézi súllyal, húzódszkodás, oldalemelés, tolódszkodás, kalapács karhajlítás, haspad.

3. nap: felhúzás, mellről nyomás, lehúzás csigán szűken, fekvenyomás kézi súlyzóval, bicepsz gépen karhajlítás, padlóról nyomás, kitörés, hasazás gépen vagy harangozás.

Mell-hát-láb gyakorlatok 4-5 sorozattal, váll, kar gyakorlatok 3-4 sorozattal. Has mehet 5-6-al is.

2016. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs az edzéstervvel baj, tulajdonképpen még át is kéne mozgatni, bár a súlyt növelheti kicsit. Kezdőnek jó a teljes test. Haladóbbaknak is. Bár valaki lehet nem bírja. Az viszont tény, hogy ne csinálj egy edzésen guggolást és felhúzást is. Ha guggolsz, akkor merevlábas felhúzás menjen helyette, ha felhúzol, akkor lábnyújtás. Ezeket ugye kevesebbel csinálod.
2016. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
52%

ne edz egy nap alatt minden testreszt, az hulyeseg, az izmaidnak pihenni is kell. csinald igy:


hetfo: mell, hat

szerda: vall, kar

pentek: has, lab


es igy mar van idod tobb ismetleseket csinalni, illetve tobb kulonbozo gyakorlatot egy izomcsoportra

2016. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mikor fut be egy ICF 5x5 fan és küld el mindenkit aki osztott tervet ajánlott.
2016. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!