Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Stevia, eritrit vagy nyírfacukor?

Stevia, eritrit vagy nyírfacukor?

Figyelt kérdés
Cukor, illetve méz helyett szeretnék valamilyen édesítőt. Melyiket ajánljátok?

2016. febr. 29. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm, akit Sándornak hívnak azt mondta, hogy az eritrit a legjobb. Viszont az nem olyan édes, mint a cukor. A xilit meghajt, a stevia pedig drága (bár a cukorhoz képest egyik sem olcsó).
2016. febr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%

Semelyik.

Sima cukor, ha muszáj valamibe. Vagy pedig semmi! Azzal nem vagy előrébb, ha ilyeneket használsz helyette.

Kávéba, teába édesítő pötty.

2016. febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de miért írtad le hogy hívják az ismerősöd? :D
2016. febr. 29. 10:07
 4/17 A kérdező kommentje:

#2

Főként este a túrót szeretném édesíteni, de cukorral semmiképp. Egyébként nincs bajom a cukorral, pláne a mézzel, mivel méhészkedni fogok.

2016. febr. 29. 10:11
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
4: De a túró finom cukor nélkül is. Én édesszájú vagyok egyébként. De a túróba teljesen felesleges. Látod ezért írtam, hogy az a legjobb, ha nem ilyeneket használsz a cukor helyett, hanem semmit sem.
2016. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Még egy lehetőség van, az pedig a gyümölcscukor. Édesebb a répacukornál, tehát kevesebb kell belőle, ezen kívül alacsonyabb a GI-je.
2016. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a legjobb természetes édesítő a méz (már aki ehet), úgyhogy HAJRÁ MÉHEK!!!
2016. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Részemről eritrit...


Szakmai szempontból fogalmam sincs, melyik milyen, megmondom őszintén.


Ami miatt én ezt választottam:


Teába, kávéba sima mesterséges édesítőt használok, bár állítólag terheli a májat, de sütikben, palacsintában nem váltak be.

A xilit önmagában meghajt, mindenképp kevernem kell eririttel. Az eritrit 0 kcal, tehát akkor minek vegyek xilitet mellé? Női logika, sorry. :D


A stevia nekem nem jön be, van egy hülye utóíze, amivel nem tudok mit kezdeni. :/

2016. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor marad az eritrit, köszi mindenkinek. Néha jól fog jönni. :)
2016. febr. 29. 10:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Eretrit nálam is, ár/értékben az jött be.
2016. febr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!