Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tömegnöveléshez sok szénhidr...

A tömegnöveléshez sok szénhidrát szükséges és fehérje is persze személy függő mennyire, ezeket tutira ehetem?

Figyelt kérdés

puffasztott rizs, abonett, teljeskiörlésű tészta, jázmin rizs, túró, light sajt, csirkemell,sovány husok

ezek azok amik nélkül nem megy a tömegnövelés?

esetleg még mi ami nagyon fontos, persze a zöldségen kivül mert az alap dolog.



2016. márc. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami nélkül nem megy a tömegnövelés: ha nem vagy kalória plusszban

Fehérje testsúly*2 gramm, zsír testsúly*1 gramm, szénhidrát testsúly*3-5 gramm között legyen meg (a CH egyéni kinek mi a jó).

2016. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 g/ttkg fehérje, 1 g/ttk zsír, 3-7 g/ttkg ck az általános, de nekem pl: 2 g/ttkg fehérje, 2 g/ttkg zsír, 4 g/ttkg ch.
2016. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fehérje kell, zsír kell, energiaplusz kell. A szénhidrát nem annyira fontos, de persze a legtöbben azzal állítják be a megfelelő kalóriamennyiséget s edzés előtt sok olyan ember is hasznosnak tartja, akik szinte mindig ketózisban vannak, épp csak edzéskor nem (mivel teljesítmény szempontjából jobb így nekik, nem azért, mert anélkül nem izmosodnának). De tuti vannak, akik nonstop minimális szénhidrátbevitellel tömegelnek. Nem tudom elképzelni, hogy egy zerocarber ne tudjon izmosodni, csak mert nem eszik növényt.


Hogy a szénhidrát mi legyen, az sincs kőbe vésve. Ha sosem nyúlsz rizshez, akkor is simán tudsz tömegelni :) Pár felsorolt étel eszembe nem jutna soha életemben (pl. az abonett, de a light sajt is borzalmas lehet).

2016. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

abonettet ritkán eszem de én szeretem

a light sajtal mi a gond? szerintem az eléggé jó

számomra megfelel az igényemnek :D

2016. márc. 1. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tekintem sajtnak, számomra a lényegét veszik el... Attól még más eheti, persze.
2016. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!