Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfázással, náthával szoktato...

Megfázással, náthával szoktatok edzeni?

Figyelt kérdés

Meg vagyok fázva, folyik az orrom és reggelente fáj a torkom, de ennyi az egész. Menjek így edzeni vagy inkább ne?

Tegnap és azelőtt sem edzettem, 2 napja lettem beteg és szeretnék már lemenni a terembe, de attól tartok, hogy csak rosszabbodna a betegség és még több edzést kéne kihagynom.


Gyógyszert nem szedek, csak strepsilst meg rengeteg c-vitamint és folyadékot fogyasztok.


2016. márc. 3. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne mert csak jobban elcseszed magad, meg esetleg mást is megfertozol. Ilyenkor pihend ki magad, és majd egészségesen folytatod. Nem hajt a tatár :)
2016. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én múlt hét végén lettem náthás, vasárnap, hétfőn taknyom-nyálam egybe folyt, kedden már jobban voltam, de csak szerdán mentem le edzeni. Ha ráedzel, valószínűleg csak rosszabb lesz, és nem 3-4 nap alatt heversz ki egy náthát, hanem 1-1,5 hét alatt.
2016. márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Megfázás alatt gyengül az immunrendszer, minek még edzéssel is terhelni?! Pár napig több pihi, fekvés, aztán gyógyulás után edzés.
2016. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sosem fázom meg (lehet, hogy volt ilyesmi 10 éve vagy 15, nem emlékszem, komoly talán sosem, 3 nap után mindig meguntam és meggyógyultam gyerekkoromban is), de annyira utálok beteg lenni, hogy esélyes, hogy nem edzenék. Már ha érzem a testemben, hogy én most beteg vagyok.

Ha csak torokfájás és zsepi szint, de van erőm, akkor inkább edzenék, hogy jobban érezzem magam, mert az feldob (itthon edzek úgyis, nem kell félteni másokat. terembe nem mennék taknyosan semmiképp), az edzés kihagyása pedig nem szimpatikus, ha nincs rá igazán komoly okom. Úgyhogy állapotfelmérés, döntés lenne. Ja, az sem mindegy, hogy az ember 10 kilót vagy 100-at használ, bár lehet, hogy az utóbbinál már olyan akaratom lenne, hogy csakazértis. Már ha beteg lennék, bár ez kizárt.

2016. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ok, Shinin, de a kérdezőnek folyik az orra, lehet levegőt sem kap rendesen, akár otthon edz, akár nem. :)

Ha csak a torkom fáj, akkor én sem hagyom ki.

2016. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megfáztam náthás lettem, ebben az esetben soha nem edzettem, azért nem, mert így elkerülhettem a további szövődmények kialakulását, meg azt is, hogy mások elkapják tőlem a betegséget a terembe. Addig semmiképpen ne menjél el a terembe edzeni, mert azzal másoknak az egészségét is kockáztatod, vagy a elkaphatják tőled a betegséget. Tehát csak akkor menjél el a terembe edzeni, amikor teljesen meggyógyultál Ha egy hétig nem tudsz elmenni edzésre, nem dől össze a világ ettől még. Sőt néha nem is árt egy hét pihenő.
2016. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pihenek, igaz 3-4 éve nem voltam beteg, de ha az lennék pihennék :D
2016. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!