Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó edzsésterv lenne otthonra?

Jó edzsésterv lenne otthonra?

Figyelt kérdés

Egy 20kg-os súlyzószettem van.

Minden gyakorlatot 5 sorozatban (12+10+10+10+8)

Láb

Guggolás kézisúlyzókkal

Emelés vádlival állva kézisúlyzókkal


Mell

Fekvenyomás kézisúlyzókkal padon

Fekvőtámasz könyök-szélességben

Tárogatás padon (Nemtudom mért, de a tárogatás nem igen megy sehogyse, szóval ezt valamivel szeretném helyettesíteni.)


Hát

Felhúzás

Egykezes evezés


Váll

Oldalra emelés állva kézisúlyzókkal

Előre emelés kézisúlyzókkal

Nyomás vállról kézisúlyzókkal


Bicepsz

Karhajlítás állva kézisúlyzókkal

Koncentrált karhajlítás ülve kézisúlyzóval

Kalapács karhajlítás állva kézisúlyzóval


Tricepsz

Karnyújtás fekve kézisúlyzókkal

És ide még kellene valami.


Has

Hasprés 4x amennyi megy.

Lábemelés 4x amennyi megy

Hídtartás ammedig bírom.



2016. márc. 5. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Na most eloszor is olvasd el a sarga kapszulat abba benne van a hibaidra a valasz meg sok egyeb is

De pl kezdo osztott 3 sorozat izmonkent eleg neked es vehetnel egy rudat 10000 ft kb megeri arnold szerint 4 sorozat felett tul edzeshez vezet a dolog amit te nem szeretnel

Bicepszre messze nem kell ennyi fele is sok meg

2016. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyit ha hozzátehetek: a tárogatást érdemes nyomás után csinálni, eleinte kis súllyal, így könnyebben ráérzel a mozdulatra.
2016. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tricepsz: tolódzkodás, lórúgás, nyújtás fej fölött kézisúlyzóval

Combhajlító: merevlábas felhúzás, ill. ha van lehetőséged, feküdj hasra, akaszd be a bokád vmibe, a térded alá puha tárgy, és egyenes háttal felhúzod magad a hajlítóddal.

2016. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értek hozzá, de az előre emelés helyett nem a váll hátsó részére kellene gyakorlat? Bár ez kezdőként lehet, hogy kihagyható.


A bicepsz kis izom, nem kell rá ennyi. Főleg hogy ötös sorozatokat nyomsz... Inkább legyen intenzív, bár kinek mi jön be. Eleinte én is többet nyomtam bicepszre, mint ajánlott volt (kedvenc izmom s amúgyis ismerkedtem a gyakorlatokkal), de nem tett jót a teljesítménynek, inkább egy gyakorlatot végzek (teljes testes edzésem van), de ott igazán odateszem magam.


Tricepszre mehetne mondjuk tolódzkodás...


Súlyokat s talán egy kétkezes rudat meg majd veszel, mert 2 10 kilós súlyzó elég kevés...

2016. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert kezdesnek nem rossz torekedj az alap gyakorlatokra guggolas evezes felhuzas fekvenyomas bicepsz ruddal tolodzkodas mellrol nyomas
2016. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tárogatásnál lehet sok a súly, nem? Kezdd kevesebbel, majd növeled később, ha bírod már.

Vagy: csinálj helyette áthúzást (bár az még nehezebb szerintem). Otthon nem is biztos, hogy jól csinálnád, nézd meg, hogyan kell helyesen végezni a gyakorlatot.

[link]

2016. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a tárogatás nem igen megy sehogyse, szóval ezt valamivel szeretném helyettesíteni"


Nincs olyan hogy nem megy ugyanis ez nem erőemelés, súlyemelés, tehát hogy hány kilóval megy annak semmi jelentősége. (Nem írtad le mi a célod. Feltételezem hogy tömegnövelés. Azt se írtad hogy kezdő vagy e.)

Szóval amit többen írtak hogy ez így túl sok. Ha kezdőként szétgyúrod magad akkor hogyan akarsz később fejlődni?

Eleinte annyi pihenőnap kell ahogy érzed, hiába írtad fel a papírra hogy hétfő-szerda-péntek attól még nem regenerálódik az izom. Aztán heti 3 és el lehet menni heti 5-6-ig is osztatlannal ha olyan súlyokkal dolgozol és olyan korú vagy hogy 1 nap alatt regenerálódsz.



Szerintem kezdetben

2016. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!