Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mit gondoltok a multi...

Ti mit gondoltok a multi vitaminokról?

Figyelt kérdés

Nos 6 éve foglalkozom amatőr szinten a témával, rendszeres válaszoló vagyok itt, de az most titok ki vagyok.

Szoktam kísérletezgetni sok kieggel és hát multi vitamin témában odáig jutottam, van, hogy 1-2-3 hónapig szedem minden nap, és van 1-2-3 hónap, hogy egyáltalán nem szedem, vagy pénzen spórolok, vagy egyszerűen elfelejtem mindig megvenni...

Azt figyeltem meg, hogy akár fogyasztok multi vitamint, akár nem, semmi különbséget nem érzek magamon, pusztán a pisi színe más...

Ezért én úgy döntöttem rohadtul nincs rá szükségem a továbbiakban, ti hogy vagytok ezzel, szerintetek van bármi értelme?


C-vitamint és D-vitamint szedek továbbra is, azoknak "érzem" a "hatását"



#vitamin #multi-vitaminok
2016. márc. 7. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem használ. Hiányában(mielőtt elkezdtem szedni) levert voltam, nem is igazán fejlődtem, (elfáradtam edzés közben az első gyakorlatnál).

Bár igaz, hogy én diétázok közben, tehát a közel teljes bevitelük étellel erősen kizárt.


Amúgy Daily Pack-et + L-karnitin -t szedek.

2016. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk hozzá kell tenji, hogy ipari mennyiségű nyers és savanyított zöldséget eszem, az év felében főleg sajátot.
2016. márc. 7. 09:26
 3/4 reális válasza:
Mára már elterjedt kutatások által alátámasztott eredmény, hogy a multivitamin kapszulák nem a legcélratörőbb eszközei az egészségmegőrzésének. Szintén tudományosan alátámasztott tény, hogy nem minden vitamin szedhető egyszerre, már nem azért mert egyszerre káros, hanem azért mert, nem feltétlen segítik egymás felszívódását. Sőt egyes esetekben gátolják egymást. Inkább vedd meg külön-külön a vitaminokat és olvass utána mit mivel és mikor kell szedni.
2016. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapban az a helyzet,hogy elterjesztették azt a marketingdumát,hogy a mai zöldség-gyümölcsben már csak a vitaminok töredéke található,ezzel elérték a céljukat,hogy az emberek besz.rjanak,és rohanjanak megvenni mindent,amit ők el akarnak adni.Semmi sem bizonyítja azt,hogy aki multivitamin tablettát használ,az egészségesebb lesz,és,hogy helyes táplálkozás esetén szükség van rájuk.

Vegyük azt is hozzá,hogy a zöldség-gyümölcs mindig jobb minőségű,mint a tabletták.Hiába kábítják az embereket azzal,hogy a tablettákban található vitaminok molekulárisan megegyeznek a növényekben találhatókkal,és ezzel meg is van oldva a dolog,mert ez idáig igaz is lenne,csakhogy egy laboratóriumban előállított vitamin,ami max.képen látott gyümölcsöt,soha nem lesz egyenértékű a növényekben lévővel,mert NEM ORGANIKUS anyag.Nem ezt találta ki nekünk a természet,ez józan paraszti ésszel belátható.Sejthető,hogy miért hatástalan a legtöbb,azért mert nem veszi fel a szervezet,mivel nem hülye.Ami nem neki való,az megy ki a pisivel.

2016. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!