Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én mi a rákért nem tudok...

Én mi a rákért nem tudok összehozni egy elfogadható külsőt?

Figyelt kérdés

Ha tömegelek, csak a zsír jön, beszáradni pedig nem tudok.

Pedig mindent jól csinálok.



2016. márc. 11. 10:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem. :) Nekem is sokáig tartott, míg megismertem a testemet. Másoknak elég, ha visszavesznek ch-ból, sőt, vannak, akik kb. bármit esznek, de kalóriadeficit megvan, már pörög is le róluk a zsír, egy év leforgása alatt rengeteget fejlődnek. Nekem egy év csupán az volt, míg végigkísérleteztem, hogy mire miként reagál a szervezetem, számomra mi jelent problémát, és ez alatt az idő alatt alig volt változás, pedig tényleg csak egy célom volt: szálkásítani.


A tényt azt el kell fogadni, hogy felesleges szentül követni akár a Sárga Kapszulában leírtakat, akár úgy étkezni, mint akármelyik testépítőnek, mert a te szervezetednek nem feltétlenül arra van szüksége. Lehet nem tolerálod a szénhidrátot, lehet, hogy belassult az anyagcseréd, lehet, hogy túlságosan elszámoltad a kalóriaszükségleted, lehet, hogy rosszul közelíted meg az egészet és sokkal többet kellene mozognod, miközben természetesen többet is eszel.


Csak hogy saját példámmal éljek: napi 3500 kalóriát kell bevinnem, de mellette el kell égetnem 1200-at, hogy tudjak szálkásítani, másképpen csak stagnálok, és ráadásul még csak nem is "csirkerizzsel", hanem alacsony szénhidrátbevitel mellett. Mivel inzulinrezisztens vagyok, így zsírra alapozok. Nem egyszerű ám úgy megoldani az étrendet, hogy minden stimmeljen, ha közben komoly kritériumoknak kell megfelelni, de közben mégse akarok olajat hörpinteni napi ötször (mert ugye jóformán mindennek van ch tartalma). De nem is lehetetlen.


Vannak ilyen "genetikai selejtek", ez ellen nem tud tenni senki, megszoksz vagy megszöksz. A testépítés ha egy egyszerű sport lenne, mindenki tökéletes formával rendelkezne, és ha csak azért képes lennél feladni, mert nem fejlődsz egyik hétről a másikra, akkor ez valószínűleg nem neked való.

2016. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy havi 120-ban van, és mégsem tartok sehol.
2016. márc. 11. 10:47
 3/25 anonim ***** válasza:
Írd le étrendedet, edzésedet, kiegészítőidet, aztán utána esetleg tudunk is bármilyen választ adni.
2016. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Mi kerül neked havi 120-ba? Láttam már sok ilyen, "mindent jól csinálok" aztán semmi nem volt jó vagy ami jó volt azt is koncepció nélkül csinálta.
2016. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3 gramm szénhidrát, 3 gramm fehérje, 1 gramm zsír.

Ez a tömegelési mennyiség.

Edzésterv: [link]


Nem azért csinálom ezt, mert Lazar Angelov szeretnék lenni.

2016. márc. 11. 11:55
 6/25 anonim ***** válasza:

Most nem téged röhöglek ki.

Guggolás 4x12

Guggolás mellső tartással 4x12

Bulgár guggolás 4x12

Merevlábas felhúzás 4x12

Lábhajlítás gépen 4x16

Lábemelés négykézláb 4x20

Ülő vádligép 4x20

Vádligép állva 4x20

Vádlizás tológépen 4x20

Felülés súllyal a kézben 4x bukásig

Felülés közben oldalmozgás 4x bukásig

Oldalfelülés 4x bukásig

Törzsforgás 4x bukásig


Ez micsoda? :D Elmegy a pokolba az az oldalnak aki ilyen edzéstervet ajánl.

2016. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Csak az edzésfelosztás ez.
2016. márc. 11. 12:05
 8/25 anonim ***** válasza:
Hát, ha normális edzésed lenne, talán fejlődnél :D
2016. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mostanában szívesen segítek így írok neked egy jó kis edzéstervet. Lesz A és B nap.

A napon: Vádli állva, guggolás, vállvonogatás, fekvenyomás, felvétel

B napon: Merevlábas felhúzás, Vállnyomás állva, húzódzkodás, tolódzkodás, ferde padon bicepszezés egykezes súllyal.

A és B nap között egy pihenőnap amikor fuss vagy sportolj valami mást. Hasazás opcionálisan amikor akarod. 3 sorozatot csinálj nyilván ismétlésszám gyakorlatfüggő is. Nézd meg youtubeon hogyan kell végrehajtani a gyakorlatokat mert elmagyarázzák elég jól. Törekedj arra hogy erősödj a gyakorlatokban.

2016. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ez így egy egyszerű edzésterv amivel jó sokáig tudsz erősödni és izmosodni.
2016. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!