Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Könnyen hízó alkat vagyok, de...

Könnyen hízó alkat vagyok, de tömeget szeretnék növelni. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,76-77kg,184cm magas (fiú),és hízékony vagyok. A családomban sok a túlsúlyos,ezért genetikailag is kódolva vagyok a könnyű hízásra.Régebben nagyon kövér voltam,egész pontosan 122kg (tavaly március-április környékén kezdtem el diétázni.) Sikerült is megszabadulnom sok feleslegtől,és izmosodni szeretnék.


Úgy szeretnék tömeget növelni,hogy a zsírosodást a minimumom tartsam. Egyenesen rettegek attól,hogy mindent elronthatok,és vissza fogok hízni.A tanácsotokat szeretném kérni.


Jelen pillanatban heti 4 vagy 5 súlyzós edzésem van (egyik héten 4,másikon 5). Egy izomcsoportot egy héten csak egyszer mozgatok meg,de akkor próbálom kihozni belőle a maximumot (has az egyik héten 2x van). A szettek között kb 20 másodperc pihenőt tartok,mert így magasabb intenzitással dolgozok,így valamennyi zsír égetése is biztosított szerintem.Minden súlyzós edzés előtt végzek HICT-t (7 perc).


Egy átlagos napi kajám így néz ki:

Reggeli: 60g zabpehely,100-150ml tejjel,1db banán

Tízórai: 150g csirkemell,100g basmati rizs,1db alma

Ebéd: ugyan az mint a tízórai.

Uzsonna: nálam inkább ez teszi ki az ebédet,mivel a suliba nem tudok nagyobb adag kaját bevinni. Ez általában kb 200g csirkemell / 200g hal (harcsa) kb 200g basmati rizzsel és valamilyen zöldséggel (általában brokkoli,vagy vegyes zöldség.) Heti egyszer eszek tésztát,akkor kb 200g durumtészta van kb 100g csirkemellel,de ez néha tortellini ként van jelen.

Vacsora: 125g zsírszegény (0,2%) túró,4 szem keksz (darálós keksz,12g kb egy darab,cukormentes,t.k. lisztből készül),illetve egy cappuccino (por alapú,vízzel.)


Illetve edzések után szoktam 100% nitro pure whey proteint inni vízzel keverve.


Ez nagyjából 1800-1900kcal,25g zsír,130-140g fehérje,és 220-230g szénhidrát egy nap.Illetve sok folyadékot iszom (esetek 90%-ban víz,napi 4,néha 5 liter is összejön).


Ez így szerintetek rendben van? Esetleg valamin változtatnom kéne?


Elég bizonytalan vagyok,az írásom elején megemlített okok miatt.


A válaszokat előre is köszönöm!!! 😊



2016. márc. 13. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Már csak a 400g rizs is magába 330g ch. Hogy jött ki az a 220-230?
2016. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy az adagok (ugye a rizs is) főzve értendőek,nem szárazon.
2016. márc. 13. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hat en jobban elosztanam de te tudod ez igy kb 4.5g ch / testsuly kg ami hizoknak eleg sok reggel reggel kevesebb rizs ennek ebednel meg tobbet tudom sulo meg minden en vagy eszem az oran vagy ora utan folytattom vagy nem megyekbe orara amig el nem fogy a 200 g ost meg szet osztanam 2 fele edzes utan nem eszek annyit a zoldseg meg eleg sok helyrol hianyzik
2016. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Tejet felejtsd el, estére semmi ch nem kell, ilyen darálós, keksz meg ilyen szarságok amúgy se. Tésztékat is hanyagold, ha könnyen zsírosodsz 200g ch-kat röhögve be lehet vinni csak zabbal és rizzsel, anélkül, hogy megeröltető lenne. Mellesleg ja, eléggé elszámoltad magad.
2016. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor huzas a fogyi klubba ott merik fozve nem itt na meg a tej a zabpehelybe... ha a csirke is fozve ennyi akkor jovval tobb benne a feherje mint amit irtal
2016. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utólag jutnak eszembe a dolgok,zöldségeket a suliba is hordok be,ott is eszek.
2016. márc. 13. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor szedj ginkoprim maxot is a multi melle

Amugy 3g ch per testsuly kg ez igy nem tom mennyi amit irtal es sok aerob

2016. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha nyersen mérnéd le mivel így nem valami átlátható és pontos a dolog. Amúgy hogyha hízékony vagy és tömegelés a cél akkor a tejet meg azt a keksz féleséget felejtsd el (nem vagyok hízékony mégis mellőzöm a tejet csakhogy vedd a súlyát). A gyümölcsöket is visszább venném és minden étkezés mellé (kivéve vacsora, meg talán a reggeli) mennie kéne zöldségnek(legjobb ha nyers és párolt vegyesen).

"A szettek között kb 20 másodperc pihenőt tartok,mert így magasabb intenzitással dolgozok,így valamennyi zsír égetése is biztosított szerintem" Az hogy zsírt égetsz az a kajától függ. Ha a "szettek" szó alatt a sorozatokra gondoltál akkor a 20 mp nagyon kevés és ennyi idő alatt az izom nem igazán tud felkészülni a következő sorozatra. Kis izmoknál kb 1 perc lenne az ideális nagyobbaknál 1.5-2 perc de ugyis érzed hogy mikor állsz készen a következőre. Edzés utániba menjen még valami összetett ch. vagy rágcsálj el egykis pufirizst a turmix mellé. Ne haragudj hogy ezt írom de ez az egész így elég hanyagnak tűnik..

2016. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fozes elott merd a kajat minden esetben, ha látod hogy sok jon zsírba vegyel kicsit vissza a ch bol es tenyleg nem árt neha egy ket aerob
2016. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!