Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Futócipőnek nagyobb méret?

Futócipőnek nagyobb méret?

Figyelt kérdés

A futó oldalakon azt írják, hogy futócipő esetében fontos, hogy fél, de akár 1 mérettel is nagyobb cipőt vásároljunk.



Viszont a következő rész nem teljesen tiszta:

"-Hüvelykujjaddal nyomd be a cipő tetejét a leghosszabb lábujj fölött, és ellenőrizd, hogy elég hely van-e ujjaknak! Hüvelykujj szélének be kell illeszkednie a lábujj vége és a cipő orra közötti részbe!


-Sarkadnak szorosan illeszkednie kell a sarokrészhez, és nem szabad, hogy ki-be csúszkáljon a láb futás vagy séta közben!"


Nekem ebből az jön le, hogy ha alapból nagyobb méretet veszek, akkor abban a cipőben alapból van mozgástere a lábamnmak, így valamilyen szinten csúszkálni is fog benne, de itt úgy írják, hogy nem szabad ennek bekövetkeznie...akkor most, hogy is van ez pontosan?



2016. márc. 21. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog csúszkálni benne a lábad, mert szorosan be lehet fűzni, de tényleg nagyobb kell egy számmal, mert ha előrecsúszik a lábad a cipőben, és nem elég nagy a cipő, leszedi a lábkörmeidet. Nekem 37-38-as a lábam, futócipőből 39-est hordok. A 38-as nem elég, megfájdulnak, kékülnek benne a körmeim.

De fel kell próbálni sokfélét a boltban, és csak olyat szabad megvenni, amiben egyáltalán nem ér hozzá a lábujjad a végéhez.

2016. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akár gondolnád akár nem, de miközben futsz, a lábad hossza változik... Mikor földetérsz és telitalppal a földön vagy, miközben a tested töbvszöröse is nehezkedhet a lábfejedre az ugrálás miatt, a lábfejed kinyúlik, mikor a levegőben van, meg összehűzódik...
2016. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Akkor abban biztos lehetek, hogy nem fog a cipőben mozogni a lábam.

2016. márc. 22. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!