Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 hónap kihagyás után muszáj...

3 hónap kihagyás után muszáj kezdő edzéstervvel átmozgatni vagy mehet egyből az osztott edzésterv?

Figyelt kérdés

3 hónapig nem tudtam edzeni egészségi okokból.

4 napos osztott edzéstervvel kezdeném el. Természetesen magasabb ismétlésszámmal (12-15) edzenék.

Baj, ha nem teljes testet átmozgató edzéseket végezek az elején,hanem egyből osztottat? Vmiért. úgy érzem osztottal gyorsabban tudnék fejlődni és az a pár hét átmozgatás időpocsékolásnak tűnik.



2016. márc. 24. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

És a 3 hónapos kihagyás előtt mennyit edzettél?

Mert ha év(tized)ekig, akkor már rég kialakult az ún. agy-izom kapcsolat és az inak, ízületek is megerősödtek, tehát elég csak visszavenni a súlyokból.

2016. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamivel kevesebb mint másfél év
2016. márc. 24. 17:08
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
Pár hétig nem ártana teljes testes átmozgató.
2016. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kisboltos ***** válasza:

Pár hétig még óvatosan. Ne ess neki rögtön a súlyoknak.

Dolgozz kis súlyokkal, ne erőltesd magad túlzottan meg.

Most lesz időd, hogy 100%-osan odafigyelj a gyakorlatokra.

Érezd az izmaidat. 3 hónap sok idő. Szerintem kezdhetsz osztottal, de figyelj arra, mondom mégegyszer, hogy helyesen és szépen csináld. Mintha tanítanád valakinek.

Én is így szoktam egy kisebb sérülések után. Bár ott csak pár hétről van szó.

Jó edzést!

2016. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 hét átmozgatás, utána mehet ahogy szoktad.
2016. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!