Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szalkasito etrend: 3 honap...

Szalkasito etrend: 3 honap utan kimondottan undorodok a legtobb zoldsegtol es a csirketol, pedig probaltam valtozatosan elkesziteni. Ti ilyenkor mit tesztek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 25. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
rengeteg csirket, parolt/sutoben sult cukkinit, brokkolit, karfiolt, padlizsant ettem (na es a tojas, zab..pfej, 3 honapon keresztul minden masnap azt reggeliztem) es ha rajuk gondolok elfog a hanyinger, mar gyulolom az etkezeseimet. ti mivel dobjatok fel a szalkasito dietatokat?:(
2016. márc. 25. 19:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leragadni egyfélénél. Én reggelire felváltva eszek. Zabkását, tojást (erre számtalan variáció létezik), körözöttet, sajtos-sonkás szendvicset (teljes kiőrlésű kenyérrel), házi sajtot retekkel, hagymával, paprikával, paradicsommal, mikor mit...

Többnyire délelőtt edzek, olyankor utána egy fehérjeturmix, vagy proteinszelet.

Ebéd: Hús, zöldség. Erre is özön variáció van, nem kell leragadni a párolt csirkemellnél. De van, hogy hús, más ch + saláta. Pl. pirított máj bulgurral, salátával, vagy bolognai spagetti (durumtészta).

Este pedig vagy körözött, vagy tojás.

2016. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Cortez70 ***** válasza:
Nem csak csirkét lehet enni, van más hús is. Meg szoktam (illetve a nejem) fasírtot csinálni. Kis zabbal és tojással összegyúrni a darálthúst, majd kisütni. Na ez mindig csúszik.
2016. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lelkesen várom a cukkiniszezont. :D

Cukkinis lecsó, cukkinifasírt, tócsni...Ne csak párolt zöldségekben gondolkodj! Hozzá kis grillezett husi, millió meg egyféle hús, ugyanennyi fúszerezés.

2016. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak egyéb zöldségek is. Én majdnem mindegyiket eszem, ami nincs aranyárban, márpedig kevés van abban.

Nem mintha el tudnám képzelni, hogy megunjam a kedvenc zöldségeimet, ha mindennap eszem is őket. Évtizedek óta zöldségételeket eszem, s nem értem, mi lenne unalmas bennük, még ha egyszerűek is. A fehérjeforrásommal hasonló a helyzet, egész életemre választott fő fehérjeforrásom van, de ez OK.


Szeretem a változatosságot, de főzni is, ha nem igényel túl sok időt és macerát. Annyi elkészítési mód van s annyi zöldség, fűszer, szósz, miegymás. Ha az ember nem extrém érzékeny, hogy már a hozzávalók terén óriási változatosság kelljen, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne.


Van, akit nem érdekel a változatásság, csak betolja a megfelelő üzemanyagot és kész. Ez a másik véglet. Egyes étrendek azért elősegítik, hogy egy hedonista is így álljon hozzá néha.

2016. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vera, ezek eléggé kedves ételeim nekem is... A cukkinis lecsót egy haveromnál láttam, azóta alkalmazom is lelkesen.

Tócsni és fasírt rengetegféle zöldségből készülhet (pl. a zellerfasírt is jó s én mindig utáltam a zellert... változik az ember. bár most sem szeretem más formában). A gond akkor van, ha az ember zsírkeretébe nem fér bele, de a sütős száraz-ványadt verziót nem szereti. Úgyhogy nekem a zöldségfasírt inkább tömegelésre lesz jó vagy épp csak megkóstolva. Kivéve a nyersvegán fasírtokat (répás-cukkinis, de a céklás is remek).

Savanyúságokat és salátákat is lehet enni (ez utóbbit én nem eszem, de nyers zöldséget csak úgy igen).

S voltaképpen csirke+zöldség étrend mellett sem szentségtörés, ha az ember pl. spenótos-paradicsomos rántottával indít, úgy gondolom. Ami azért más.

2016. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél csicsókát, ültesd el. Jól terem, igénytelenebb és lájtosabb mint a krumpli. "Rácponty recept" ha szereted a halat, nagyon finom és bármilyen hal jó. Zselatin kedvenc gyümölcsöddel vagy lekvároddal. Jót tesz az izületeknek, csontoknak inaknak.
2016. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!