Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Koleszterin, állati és telitet...

Koleszterin, állati és telitett zsirsavak. Ti hogy álltok velük, mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés
sok elmélet van, valaki azt mondja hogy egészségtelen, amennyi koleszterinre szükségünk van, azt megtermeli a szervezet, a több káros, sokak szerint ez az érelmeszesedés fő okozója, más pedig azt állitja, hogy egészséges, és szüksége van rá a szervezetnek. de ha egészséges.

#zsír #telítetlen #koelszterin
2016. ápr. 13. 16:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*de ha egészséges, akkor ennyi erővel a hamburger, a sültkrumpli vagy a rántotthús is egészséges, ami elég érdekes állitás.
2016. ápr. 13. 16:48
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom vele. Rengeteg állati telített és növényi telített zsírt eszem, szerintem elég sokat megteszek az egészségemért, étrend terén is. Tudományos érveim nincsenek, nem akarok meggyőzni senkit, de én még drasztikusabb életmódváltásokat már nem csinálok egyhamar... Már alig eszem meg valamit (bár az is elég).


Nincs akkora oltári nagy bajom a sültkrumplival és a rántott hússal sem (az emberek ipari hulladékokat is esznek, akkor ne az ilyenekbe kössek már bele), de az én életmódomba nem férnek s azért szerintem is lehet jobb ételeket enni. Főleg, ha hagyományosan készítik. Én nem élek napraforgóolajjal és gluténnel, csak mert sok telített zsírt eszem, ez teljesen más dolog, ahogy a krumplinak sincs köze a zsírfogyasztásomhoz...


Egy kis kókuszzsíron sült 5 tojásos rántotta (persze remek házi tojásból) nem teljesen étolajos sülktkrumpli kategória, szerintem.

2016. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Cortez70 ***** válasza:

Mennyiségfüggő. Kell telített zsír is a hormontermeléshez.

A napi zsírbevitel fele legyen teĺitetlen és nem lesz gond.

2016. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
persze, ez nem is olyan dolog, hogy megeszel egy bigmac-et és meghalsz, hanem "elvileg" hosszú távon üt be, plusz főleg annak aki hajlamos rá, az érfalak folyamatosan szükülnek, ez magas vérnyomást és szivrohamot, vagy impotenciát okozhat. én mindennap megeszek testsúly x 1 gramm zsirt, de magokból. mindkét fél megtudja magyarázni az igazát, csak az a helyzet, hogy elvileg a vegánok körében a legalacsonyabb a szivroham és a cukorbetegség aránya, ezért gondolom, hogy annyira mégsem jó a zsir.
2016. ápr. 13. 17:01
 5/22 anonim ***** válasza:
Napi 70-100g a zsírfogyasztásom ennek maximum a fele telített zsír, de általában annál is kevesebb. Ha ettől fognak szarrá meszesedni az ereim, akkor feladom tényleg. Meszesedjen.
2016. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
egy szóval nem mondtam ilyet, nyilván ez inkább arra veszélyes, aki nem edz, nem mozog, és mégis megeszik napi 5-6000 kalóriát, 200-300 g zsirral. ami annyira nem bonyolult, hisz egy jól megpakolt olajos husos pizza 2000 kalória kb
2016. ápr. 13. 17:05
 7/22 anonim ***** válasza:
Meg a vegánok között a legtöbb a full szektamentalitású elmebeteg is. Normális vagy erős fizikumú vegánt csak koxhasználattal láttam eddig. Patrik Baboumian se lifetime naturál, még ha esetleg most üres is, ha egyáltalán az.
2016. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kedvenc ilyen vegán elmebeteg agymenésem, hogy ha megeszel egy tojást az olyan mintha elszívtál volna valami 5 szál cigit minimum :DDD
2016. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
jó ezt te is tudod hogy nem igaz. izomépitéshez ha a makród rendben van, meg edzel és pihensz rendesen, bőven elég. hogy az aminósavakat most miből viszed be, az tökmindegy. rengeteg vegán youtubos van, akik valóban naturálok, és az átlag kondisoknál jobban néznek ki. pl jon venus, Vegan Hustle TV, Vegan Gains,
2016. ápr. 13. 17:13
 10/22 Cortez70 ***** válasza:
Rákerestem erre a jon venusra. Tuti, nem naturál.
2016. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!