Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A protein (Scitec 100% whey...

Erwin S kérdése:

A protein (Scitec 100% whey protein) mennyire káros?

Figyelt kérdés
Már egy ideje edzek de eléggé nehezen fejlődök már és gondoltam,hogy jó volna kicsit több fehérjét bevinni a szervezetembe,de nem vagyok vele teljes tisztában,hogy az én életkoromban lehet-e káros egy idő után.....Felmerült bennem az a kérdés,hogy most ha szedem akkor mondjuk 10 év múlva leál valamelyik szervem mert annakidelyén túl lett eröltetve...

2016. ápr. 14. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Nehogy megvedd, nem csak halott leszel, de utána még impotens is. Egyik haverom csak megkóstolta és leállta a veséje mert nem bírta feldolgozni a sok fehérjét.
2016. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy tápanyag. Nem áll le tőle semmid, mint ahogy a csirkemelltől sem fog.
2016. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedj ilyen porokat, azt se tudja az ember, hogy mi van benne.
2016. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon káros.

A Magyar Helyesírási Kéziszótárt ajánlom figyelmedbe, vagy a 8 általános elvégzését.

2016. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%

Ehh..

Semmennyire nem káros. A tejüzemben, a tejtermékek gyártása során visszamaradó savóból készítik a tejsavófehérjét.

2016. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem tudtok kicsit utana olvasni a dolgoknak, f @szom ebbe a sok idiotaba
2016. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Scitec 100% whey pro káros, de a Bio tech nitro pure whey egészséges!
2016. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerved bármikor leállhat, gondol egyet és leáll, nem működk. Ha fehérjét eszel akkor eltömődnek a mozgó alkatrészek és beragadhat valamelyik dugattyú, ekkor következik be a vészleállás, de nincs gond, visszamész oda ahol szültek és gariba megoldják
2016. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez szigorúan az én magánvéleményem, de én felesleges kockázatnak tartom. Én is ittam két évig, de már inkább leszoktam róla. Normál étellel is beviszem a szükséges fehérjét. A szükségletemet most tapogatom mi, mert nem hiszek benne, hogy az én szintemen kell 2g/tskg. Több cikkben is csak 1,2-1,8 közti adatokat emlegetnek, én pedig amúgy is viszonylag kezdő vagyok a két év edzésmúltammal.

Valószínűleg ez is nagyban egyéni adottságoktól függ.

Alapvetően a fehérje nem más, mint egy alapvető táplálék, ami létszükséglet a test számára. Csakhogy a természetes közegében a cukor sem egy káros dolog, de izolálva, nagy mennyiségben fogyasztva már egész máshogy viselkedik, és mára bebizonyosodott, hogy rohadtul egészségtelen ilyen formában. Nem tartom kizártnak, hogy idővel hasonlók derülnek ki az izolált proteinekről, különösen a tejsavóról, ami az egyik leggyorsabb felszívódású.

Bunnynál nem egy ember jelentkezett EV-ben emelkedett májfunkcióval. Persze mind el lettek hordva a fenébe, de gyanús a dolog. A többlet fehérje terheli a kiválasztó szerveket, ez sosem volt titok, azonban egy egészséges ember szervezetének ezzel meg kéne birkózni, erre van kitalálva. Nyilván erre is van aki jobban, van aki kevésbé érzékeny. Van aki bármilyen életmód mellett 80 évet él, máskor meg egy naturál, egészséges életmódot élő sportoló 40-50 évesen eldobja a kanalat.

Arra azért kicsi esélyed van, hogy leálljon miatta valamilyen szerved, hacsak nem vagy genetikailag durván hajlamos vese és májgondokra, vagy esetleg tetézed még egyebekkel (drogok, szesz). A jelenlegi elterjedt álláspont szerint nem káros az egészségre, de én ennek ellenére elővigyázatos vagyok inkább. Azt meg tudjuk, hogy már mindenről bebizonyították hogy egészségtelen, és az ellenkezőjét is. Én lassan már csak a tapasztalatnak hiszek, semmi másnak. Minél természetesebb, kevésbé feldolgozott tápanyagokon élek, annál valószínűbb, hogy egészséges maradok, már amennyire lehet, mert most sem vagyok az.

2016. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Cortez70 ***** válasza:
Baromságokat írsz. A tejsavóprotein természetes fehérje, nem laborban molekulákból összerakott protein. Sima élelmiszer. 30 éve edzem és ennyi ideje iszom proteint is. Semmi bajom, évente szoktam menni vizsgálatokra. Nem azért, mert gyanakszom bárkire, hanem ez gyógyszercégnél előírás. Ha megeszel 200 g húst, az sem kevés fehérje, kb 50g, mégsem lesz bajod tőle. Nem kell ijesztgetni senkit.
2016. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!