Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után tényleg ehetek...

Edzés után tényleg ehetek egyszerű szénhidrátokat, pl túró rudit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írtam-e a kérdést. 18 éves lány vagyok (157 cm, 43 kg)


A shop.builder-en azt olvastam, hogy edzés után fogyaszthatók egyszerű szénhidrátok.


"A napi étkezések során egyszerű szénhidrátoknak kizárólag edzés után van helyük. A méz, cukor, finomított ételek, mint a fehér kenyér, fehér rizs – ezek tipikus egyszerű szénhidrátok, amelyek gyorsan és könnyen emésztődnek. Inzulincsúcsot eredményeznek, ami egy kétélű fegyver. Edzés után megakadályozza az izombontást és fokozza az anabolikus állapotot a tápanyagok fokozott beépítésével, míg edzés utáni időponton kívül alkalmazva a zsírosodást fokozzák."


Szóval az a kérdésem, hogy közvetlenül edzés után ezek szerint nem baj, ha megeszek egy túró rudit vagy például egy zabfalatot (ezt a kettőt nagyon szeretem), ha utána kb egy óra múlva rendes vacsorát eszek, ami tartalmaz elég fehérjét?

Bocsi a hülye kérdésért, de biztosra akartam menni. Már elég szépen látszanak a kockák a hasamon, de szeretném még tovább fokozni. És szeretném, ha csak minimális zsír lenne rajtam, szóval ezért kérdeztem. :)



2016. ápr. 20. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mind kettőben van egy rakat zsír is az egyszerű szénhidrát mellé. Nem ártana jobban tanulmányozni a tápanyag táblázatokat.
2016. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
akkor eszel, és azt, amit akarsz, ha a makró és kalóriaszükségletedbe belefér, + nem zsirosodsz tőle. tömegelés alatt a zabfalat meg túrórudi simán belefér 1-2x, oké hogy van benne fölös cukor, de gondolom nem eszel meg 300 grammot. anabolikus kapu nem lézetik, viszont ha mindenképp csalókaját akarsz enni, a legjobb időpont az edzés utáni, mert akkor a szervezetnek szüksége van a ch-ra, hogy visszatöltsön.
2016. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. ápr. 20. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz baj. De a kockahasat nem célszerű erőltetni lányként.
2016. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább viszel be kis zsírt is mellé... Ugye tudod, hogy ha már látszanak a kockák, az a nőknél kórosan alacsony testzsírszázalékra utal?

Normál izomzatot feltételezve már így is túl sovány vagy!

2016. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves, harmadik! :) Nem erőltetem a kockás hasat. Sokat sportolok és arra lettem figyelmes, hogy különösebb megerőltetés nélkül látszani kezdtek a kockák. Szóval elkezdtem gyakrabban hasgyakorlatokat végezni és tetszik az eredmény. Persze nem úgy nézek ki, mint valami testépítő, de szerintem egy lányon is jól áll az izmos has. :)
2016. ápr. 20. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
a hasad az alacsony testzsir, és a kevés visszatartott viz után fog jobban látszódni. ezért irta.
2016. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Vera! Köszönöm a választ, bár eddig nem gondoltam arra, hogy sovány lennék. :) Igaz, nehezen hízok, de most egész jól érzem magam a bőrömben, régebben ugyanehhez a magassághoz 38 kiló voltam, de mostanra már izmosabb is lettem, ezért nem érzem magam soványnak. :)


A többieknek is köszi a választ! :)

2016. ápr. 20. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:

#6: Az, hogy kinek mi áll jól, szubjektív.

De az még nem jelenti azt, hogy ez az egészséges...

Ajánlom elolvasásra:

[link]

2016. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hagyjad már a shopbuildert, vicc az oldal. mindenkinek más a genetikája, mindenkinek más arányban kezd lerakódni a zsir a testén, mindenkinek más a hasizma és annak formája. ha van két nő, mind a kettő 50 kiló és mind a kettőnek 17% a TZS-je, akkor sem lesz ugyanolyan a hasuk. naturálként amúgy sem leszel sosem annyira száraz, hogy már egészségtelen legyen, mivel valamennyit muszáj enned, hogy az izom maradjon.
2016. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!