Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az évek múlásával jócskán...

Az évek múlásával jócskán leépül az izomzatom, ha nem edzem, és az erőm is csökkenni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nincs a környezetemben, akitől megkérdezhetném. Ha például elérem, hogy 200 kilóval fekve nyomok, és utána egy évig, évekig nem edzem, akár sérülés miatt, akkor néhány edzés alatt visszahozható az erőnlétem, vagy ilyen néhány tízkilós szintről kell ismét felhozni? Ha csökken az izomtömeg edzés nélkül, az erő megmaradhat? Például dolgoztam olyannal, aki fiatalabb korában százhúsz kilóval nyomott, de évtizedek óta nem edzett, viszont fizika munkákat végzett, és jó erős volt.


23/F



2016. máj. 25. 12:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfejtettem hozzá tenni, hogy azért írtam ki a kérdést, mert olvastam erről, és elég lehangoló, hogy az elért szint csökkenthet. Akkor életem végééig kondizni, edzeni kell, kihagyások nélkül, hogy megmaradjon az eredmény?
2016. máj. 25. 12:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csökken az erőszint és az izomtmeg is ha nem edzel, de nyugodj meg 150el se fogsz nyomni, nem hogy 200al
2016. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha lefutsz egy maratont, aztán évekig zabálod a chipset meg kólát tévé előtt és teszel az erőnlétre, utána nem fogsz tudni újra egyből maratont futni.

Sőt, ha valaki szép 20 évesen, az 60 évesen már lehet nem lesz olyan kis feszes csöcsi.


Min is lepődünk meg?

2016. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugi, nem kellenek ahhoz évek, hogy összeess ;D
2016. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ja nekem ahhoz elég egy rossz lépés is ba dum tss
2016. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*cirip cirip*
2016. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
120 kiló az elég lightos. De pár hónap kihagyás is elég hozzá hogy mondjuk feleződjön valakinek az ereje.
2016. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem úgy van, hogy életed végéig edzened kell, hogy megmaradjon az eredmény. Illetve ahhoz elég fiatalon kell meghalnod... Én tudom, hogy életem végéig kell edzenem s így is csökkeni fog az izomzatom egy idő után. Azért fogok a végén edzeni, hogy a régi (ami még a távoli jövő nekem) izomzatomból valami hírmondó maradjon, ne sorvadjak el totál...

Minimum 130 évig akarok élni, úgy kell nekem :D De ha 80 évig élnék, ami a családomban korai halált jelent, akkor sem várnám, hogy fiatalosan duzzadó izmokkal feküdjek a nyitott koporsóban. Ez sajna nem így működik, max. kokszolva, amit kösz nem, legfeljebb ha feltalálják a kifejezetten egészséges, mégis hatékony fajtákat.

2016. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Addig vagy erős és izmos amíg edzel. Ha nem edzel mitől lennél izmos és erős? Nem is értem ez hogy jön össze a fejedben. A tested izmosodása egy válasz a terhelésre. Ha nem terheled minek tartaná fenn a drága izomszövetet..


Ha melóval elérsz egy adott életszínvonalat akkor utána attól még nem mehetsz nyugdíjba, melózni kell tovább, ha fenn akarod tartani

2016. máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!