Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok guggolni?

Miért nem tudok guggolni?

Figyelt kérdés
Már megnéztem csomó videót, cikket és még én is próbálgattam, de nem sikerül. Lemenni letudok, de feljönni kényelmetlen. Valamikor a térdemnek,a bokámnak és néha a hátamnak.Próbálom úgy csinálni, ahogy írják vagy mutatják, de egyszerűen nem sikerül.Súly nélkül tudok rendesen guggolni, de ha súlyt veszek a nyakamba, akkor kényelmetlen feljönni.Miért nem tudok guggolni?

2016. jún. 1. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Rossz technika. Próbálgasd.. akár magasabb ism. számban könnyebb súlyokkal és ügyelj a megfelelő kivitelezésre. Kérj meg valakit a teremben hogy segítsen.
2016. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én lemenni sem tudtam, nekem a hátam volt gyenge hozzá. Azóta sokat erősödött, eleinte Smith kerettel ment, mostanában próbálkozgatok szabad súllyal.

Itt az én régi kérdésem, hátha találsz a válaszok közt olyat, ami neked is segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7557..

2016. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából otthon edzek, de vannak súlyzóim. 60kg-ba beletudok guggolni 10x, de kényelmetlen.Még 40kg-nál is kényelmetlen feljönni.
2016. jún. 1. 17:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem van 1 tippem. Sose edzek hasat. Lehet az a baj. Szerintetek?
2016. jún. 1. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Tehát megy, csak kényelmetlen. Az edzés már csak ilyen. Ki kell lépni a komfortzónából, ha eredményt akarsz!

2. Igen, kell hozzá hasizom is, hiszen a törzs izmaihoz hozzátartozik. És kell a tartáshoz.

2016. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tölts fel videót a Facebookos Powerbuilder csoportba, ott majd hozzáértők kielemzik a guggolásodat.
2016. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andi80018 ***** válasza:
Gyenge a mélyhátad és a lábad, ennyi az egész. Hozzá kell erősödni. Addig csináld súly nélkül, amíg nem megy biztosan és utána is csak a kis rúddal próbáld. Illetve jól be kell melegíteni, valószínűleg merev is vagy. Ja, és lassan csináld. Olyan nincs, hogy valaki nem tud guggolni.
2016. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha súly nélkül tudsz rendesen guggolni, és úgy értem, hogy TÉNYLEG rendesen, tehát a technika ok, akkor súllyal is mennie kellene izületi fájdalom nélkül.


Azt írod, hogy néha a bokád és a térded is fáj, ez pedig mobilitási problémára utal. Kisebb súlynál is fáj a bokád vagy a térded?

Az alsóháti szakasz fájhat azért, mert gyenge a törzsed, vagy nem egyenes a hátad a gyakorlat közben, ezért a derekad túlzottan besegít. Légzésre figyelsz guggolás közben?


Összességében nagy összegben mernék fogadni arra, hogy a technikával és a mobilitással is gond van, de ezt látni kellene.

Gyakorolj tovább, és ha lehet, akkor kérj meg valakit, aki rendesen guggol, hogy nézzen meg. Vagy amit már írtak, készíts videót és tötsd fel, illetve nézd vissza te is.

2016. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kis súlynál nem fáj, de azzal meg nem tudok fejlődni.
2016. jún. 2. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!