Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fejlődik lassabban a...

Miért fejlődik lassabban a karom? Legfőbbképpen a bicepszem?

Figyelt kérdés
Már lassan 1,5 éve edzek és észrevettem,hogy a karom sokkal lassabban fejlődik mint pl. a hátam vagy a vállam. 5 nap járok le edzeni. Hát,bicepsz nem egy napon van és nem is egymás után! Változatosan edzem az izmot,2 hetente váltogatom. Esetleg edzem többször ezt az izomcsoportot,vagy hogy hozhatnám egy szintre?

2016. jún. 6. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell váltogatni a gyakorlatokat... miket szoktál rá csinálni?
2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
Miket végzel bicepszre? Meg mindenkinek van gyengébben fejlődő izomcsoportja.
2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam,hogy ha nem egyhangú az edésterv akkor jobban fejlődik. Egyébként francia rúddal kezdek 4szett 12 ismétlés,45 fokos padon bicepsz. Utána fordított fogású majd kalapács. Ennyi.
2016. jún. 6. 18:01
 4/8 Cortez70 ***** válasza:
Nem kell mindig variálni, néha egyet kicserélsz és kész. A nagyobb súlytól fogsz fejlődni, a progresszió a fontos. Persze a szabályosság megtartásával. 4 gyakorlat az sok bicepszre.
2016. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Növelni is kéne a súlyon, nem csak megtartani és eledzegetni vele.
2016. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisz85 ***** válasza:

azért merek írni, mert bátran ki merem jelenteni hogy a legbénább karom nekem van az egész oldalon, amilyen szuper genetikusan a lábam, olyan sz*r a karom :S, :D


én úgy bírtam növekedésre, hogy levetkőztem az egót, és az első két hónapban annyi ismétlést csináltam röhejesen kevés súllyal, hogy szikrát szórt a szemem, pl fracia rúd üresben /ez akkor volt amikor elkezdtem egyáltalán lejárni edzeni/ és ilyen 4x 125 ös ismétlés és társaik voltak, tehát kb így képzeld el, azon túl hogy úgy durrant tőle a karom, hogy nemigaz, elkezdtem érezni az izmot, majd később jött az izoláció, és törekedtem a szabályosságra, pl, mehetne francia rúd + 20 kg, de sok embert látni állva bicepszezi úgy hogy beledől meg a felkarját felfelé lendítni, amit a végén talán lehet az utolsó egy két ismétlésnél, de végig már nem igazán szabályos, derékból, lendületből és első deltából emelnéd a súlyt, a bicepsz semmi terhelést nem kap,


ami nekem bevállt karra, hogy tricepszre három bicepszre két gyakorlatot végzek egy karnapon, természetesen piramisban és 15-8 közötti ismétlést igyekszem tartani végig, attól függ milyen kedvem van, ebben szoktam variálni, van, hogy 15-öt csinálok kicsit kevesebb súllyal, van hogy nagyobbal de csak 8 akat.


nálam most így néz ki a karnap:


koncentrált bicepsz egykezessel /bemelegítés és vérbőség fokozás, nem számolom munkasorozatnak/

állva egyenes rúd

45 fokos padon ülve egykezes bicepsz egyszerre


tricepsz:


letolás csigán, kötéllel

homlokra engedés

lórugás


alkart külön napon edzem


itt egy videó, nézd meg Kai tippjeit, ő tudja hogy kell karra edzeni, magyar felirat is van, nekem nagyon sokat segített!


https://www.youtube.com/watch?v=GLqRhY8yhQg

2016. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Huzodzkodas tenyerrel feled, vall szelessegben. Ha mar tudsz csinalni 15ot akkor vegyel suly ovet es arra tudsz aggatni +kilokat, en most +15 kg-al 9-10et, +20 kg-al pedig olyan 5--6ot tudok. DE mindig egesz le ereszd magad es szabalyosan csinald.


Nagy kar erdekeben koncentralj trinyora is, sot. Tricepszre tolodzkodas, keskenyen fogott fekvenyomas. Fekvenyomasnal a konyokod huzd be, mintha a honaljaddal fognal 1-1 teniszlabdat, igy jobban aktivalodik a tricepsz. Tolodzkodasnal es mehet a +suly majd ha ott tartasz.


Tolodzkodasnal meg vigyazz, csak addig ereszkedj mig a felkar parhuzamos a folddel, tovabb ne! Mert megserulhet a vallad.


Ba$$z oda neki. ;) menni fog az

2016. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phantunnel válasza:
Még annyival egészíteném ki, hogy nagyon fontos az agy-izom kapcsolat. Összpontosíts és figyelj az izom összehúzódásra. Csinálj nagy ismétlés számmal gyakorlatokat, égjen a bicepszed! Ha nagy kart szeretnél akkor a tricepszedre fektess nagyobb hangsúlyt! Bicepszre 3 gyakorlatnál többet semmikép ne csinálj és nyújts sokat!
2016. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!