Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg annyira diszfunkcionál...

Tényleg annyira diszfunkcionális izmokat eredményez a testépítés?

Figyelt kérdés

Most ne a versenyzőkre gondoljunk hanem az átlag kocagyúrósra aki lemegy a terembe.


Ha az átlag emberek puszta hobbiból,életmódváltás gyanánt testépítő gyakorlatokkal,sorozatokkal edzik magukat akkor nagy hátrányba kerülnek a másféleképp edzőkhöz képest?


A csapból is az folyik,hogy mennyire rossz,hogy nem a teljes testüket edzik,minél több izmot bevonva a munkába,meg szabad súlyokkal-nem rúddal- vagy saját testsúllyal.


Már hobbi szinten hátrányos?

Úgy van beállítva a dolog,hogy a testépítő típusú edzéssel

nem leszel képes egy cementes zsákot felvinni a másodikra.


Csak az folyik,hogy nem fogod tudni a tested jól,helyesen használni és sok izmot igénylő feladatokat elvégezni.


Tényleg jobb ennyivel a crossfitt,a kettlebell, a streetworkout,a callisthenics meg a többi vagy csak most nagy divatja lett?


Akik csak lemennek a terembe edzeni azok rögtön hátrányba kerülnek azokkal szemben akik a mászókán tornáznak ha mondjuk sóderlapátolásra vagy talicskatolásra kerül a sor?


A dolog valahogy így jön ki?


Mert valljuk be,hogy az egészséghez nem szükséges a zászló.

Azt sem értem miért lenne egészségesebb kézenállásból fekvőt nyomni, mint egy súlyt fej fölé nyomni.

Úgy lettünk megteremve,hogy a lábunkon járunk.

Hogy akkor miért jobb a vállnak a kézenállás...



2016. jún. 23. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennek csak nagy divatja van. Mindigis volt, és mindigis lesz. Saját testsúlyozhatsz te, de egy ponton túl nem tudsz akkora terhelést adni a testednek amekkorát az megkövetel, és nem fogsz fejlődni.
2016. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A testépítés igenis a teljes testet edzi, max. nem egyszerre. De kapnak terhelést, tápanyagot és ennek megfelelően fejlődnek az izmok, el nem tudom képzelni, hogy ne legyen funkcionálisan hatása, ha erősödik a karom.


Az egy más dolog, hogy nemcsak nyers erő kell bizonyos fizikai munkákhoz, hanem tudni kell, hogy azt a fajta tárgyat hogyan kell megfogni. Egyszer volt itt valaki, aki szépen leírta, hogy ő meg a tesója mennyire más, egyik asztalos, másik kőműves vagy efféle, s mindenki remekül cipeli a saját cuccait, de nem jó a másikéban, mert nemcsak az erőn múlik.


De akármilyen körökben akárhogyan is illik lenézni a gyúrósokat, ha normálisan csinálják, akkor rendes, működő izmaik lesznek, ami azért segít akkor is, ha erő kell, csak éppen a nem erővel kapcsolatos tényezők kimaradhatnak s persze rosszul is lehet edzeni. De hogy egy gyúrós ne tudjon egy nyamvadt cementeszsákot cipelni egy kicsit... Azért valljuk be, nem nagy súly az és ha nem is ideális a fogás rajta, nem is olyan rossz.


Ez csak ilyen laikus vélemény, de olyan átkozottul nem lőhetek mellé, azért egy erős izom nemcsak dísznek van akkor sem, ha nem építkezésen fejlesztettük eddig.

Hogy a zászló miért segítene többet a talicskázásban, arról pedig fogalmam se lehet :)

2016. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető probléma, hogy azt senki nem veszi figyelembe amikor a testépítőt a fizikai munkáshoz hasonlítja, hogy a munkás 20 éve minden nap azt a mozgásformát csinálja míg a testépítő nem. Lehet profin tolja a talicskát, de a testépítő akár a feje fölé is emelheti azt. Hülye hasonlat igaz, de a lényeg megvan :D
2016. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amióta edzek, sokkal jobban bírom a fizikai munkát, ennyi :)
2016. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%

Szóval akin nincs annyi izom az erősebb? Minél kevesebb izom van rajtam annál erősebb vagyok? Ejjha..


Izom és izom között nincs különbség, csak a sok laikus szerint vannak a felfújt meg az igazi izmok. Csak nem tudom mit fújnak bele, levegőt talán? Persze a kedves laikus személy sem tudja anatómiailag alátámasztani az állításait csak hablatyol valamit amit ő maga helyesnek vél minden utánajárás és tudás nélkül.

2016. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Nekem volt egy munkatársam, aki elég izmos volt, itta a turmixokat állandóan, és még hencegett is, hogy ő mekkora súlyokat emelget. De mikor meg kellett volna emelni a 50 kg-os takarmányos zsákot, nem tudta. Azt mondta, hogy azért nem tudja felemelni, mert nincs rajta fogás, mert ha rúd fogás lenne rajta, akkor 250kg-t is simán megemelne. Azt gondolom mondanom se kell, hogy rajta röhögött mindenki.
2016. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kenzo Tenma ***** válasza:
82%
#6 Ja és gondolom akiken meg semmi izom nem volt azok meg mind simán megemelték volna. Hagyjuk már az ilyen városi legendákat. Egy b@lfasz ember után nem lehet hiteles konklúziót levonni.
2016. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Most ez egy olyan dolog, én kőműves vagyok, bátyám asztalos...

Mindkettőnk dolgozott már a másiknak, ja és persze mindketten hobbi gyúrósok vagyunk.

Én nem tudom megfogni a 2800mm*2300mm-es bútorlap táblát egyedül, mert egyszerűen nem találom rajta a fogást, bátyám meg egyedül megpakol vele egy utánfutót...

Bátyám meg alig bírja irányítani a talicskát tele betonnal mert neki meg abban nincs gyakorlata...

De ennek ahhoz, hogy nem "funkcionális" az edzésünk, semmi köze, pusztán nincs benne gyakorlatunk... Ha ő is minden nap tolna talicskát meg én is minden nap pakolnék bútorlapot, akkor meg se kottyanna...

2016. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Diszfunkcionális? Erről lehetne vitatkozni, mi funkcionális.

Aki megcsinál 100 fekvőt vagy 10 órán át tud téglát pakolni, lehet hogy erős, de kb bárki meg tudja csinálni aki kicsit sportosabb alkat. Aki felhúz negyed tonnával, 200-al guggol és 170-el nyom fekve az ku_va erős, ezt nem fogja hol mi átlagos "szikár paraszt munkás" megcsinálni, ellenben az előbb említett személy lazán megcsinálja amit a munkás.

Plusz akinek olyan bika lába van hogy 200 körül guggol, embertelen nagy a súlypont emelkedése és nagyon gyorsan tud futni.

A test fizikumának fejlesztésére a legjobb a súlyzós edzés, a többi csak mese habbal.

2016. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kenzo Tenma ***** válasza:
#9 Ennyi ;)
2016. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!