Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért lehet az, hogy nem...

Xierah kérdése:

Miért lehet az, hogy nem szimmetrikus a felsőtestem? Kép lent

Figyelt kérdés

Már 3 éve edzek rendszeresen, jelenleg 18 éves vagyok, és egyre kellemetlenebbé válik, hogy a felsőtestem mondhatni nem szimmetrikus, és nem csak kinézetileg van vele gondom, hanem diszkomfort érzést kelt bennem.

Viszont vannak állkapocs ízületi problémáim, lehet hogy összefügg ez a két dolog? Nem tudom biztosra, ezért is kérdezlek meg titeket, egyre kellemetlenebb ez az egész, mit lehetne tenni ellene?


Kép: [link]



2016. júl. 1. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően senkinek sem szimmetrikus a teste. Amit a képen belelöltél az pl nekem is így néz ki. A tartásod egészséges, egyenes?
2016. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy senkinek nem szimmetrikus a teste, de szerintem nem ennyire feltűnően, és nem feltétlen érezhető. Nekem viszont edzések közben is pl. vállból nyomásnál, a jobb oldalnál folyamatosan elkezd fájni a széles hátizom, lehetséges hogy le vannak tapadva az izmok? Hallottam már ilyenről, és még masszőrnél soha nem voltam. Egyébként a gerincemmel nincs probléma, de az egész jobb oldalam diszkomfort érzést nyújt, pedig jobb kezes vagyok... Nem is értem miért lehet ez, edzeni is kellemetlen ez miatt
2016. júl. 1. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire kényelmetlen a dolog, akkor keress fel egy szakorvost aki tud segíteni hogy mi merre hány méter. Nincs vele veszteni valód.
2016. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A diszkomfort érzés miatt szerintem is keress szakembert.

Az asszimmetriád egész normálnak tűnik nekem, vannak persze nagyon szimmetrikus emberek, de a többség többé-kevésbé asszimmetrikus, eléggé láthatóan.

2016. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#genetics
2016. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha ilyen testem lenne, nem lenne diszkomfortos az tuti :D
2016. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zyzz.ae ***** válasza:
Ádi bszki ezt nem gondoltam volna. :DDDDDDdd
2016. júl. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolso ki vagy?:D Pedig ez nekem nagyon gaz
2016. júl. 5. 02:19
 9/9 Klanwarrior ***** válasza:

Az izom tapadásától, az ahhoz tartozó inak hosszától, a csontozattól és nyilván az izmok edzettségétől függ az izom milyensége, kinézete.


Az ember két oldalán nem feltétlenül egyeznek meg ezek a tényezők. :D


A tapadás és a csontozat teljesen genetikailag meghatározott faktorok, ezen nem igazán tudsz változtatni.


Ha viszont mondjuk kisebb az egyik melled, mint a másik, akkor nyilván csak annyi, hogy a lemaradt részre több munkát végzel, így idővel utolérheti a nagyobbikat.


Bár én nem sok asszimmetriát látok ezen a képen ;)

2016. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!