Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez miért van, gyengülök és...

Ez miért van, gyengülök és erősödök?

Figyelt kérdés

A fekvenyomásomat szépen felhoztam, már 20kg-al többel megy mint régen.De a bicepszezésem 5kg-al csökkent és a mellről nyomásom is.Pár hete ezek voltak a súlyok:

Fekvenyomás 55kg---->Most 70kg

Mellről nyomás 45kg---->Most 35kg

Bicepszezés 30kg---->Most 25kg

A fekvenyomásban erősödtem a többiben pedig gyengültem. Miért van ez? Csináltam mindig ezt a 3 gyakorlatot.



2016. júl. 1. 16:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy most fogok növelni a fekvenyomáson, a többibe lassan fejlődök. És 15*-kgal megy többel mint régen*
2016. júl. 1. 16:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változtattál a gyakorlat kivitelezésén, és most már szabályosabban csinálod. Lehet, hogy nem hagytad pihenni az izmaidat, és nem tudtak rendesen regenerálódni. Nekem csak ez a kettő jut most eszembe, amiből ez következhet.
2016. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljes testet nyomsz? Lehetsz rossz a fekvenyomásod, sokat nyomsz bele vállból, ezért legyengül, mire mellről nyomáshoz érsz.
2016. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egyre szabályosabban csinálod a gyakorlatokat. Jól belerángatva ész nélkül nulla hajlítással tudok bicepszezni én is pár ismétlést 30 kilóval (már ha egykezes bicepszre gondolsz), de ha szabályosan kell csinálni, lassan, koncentráltan akkor 16 is jó lesz...


Fekvenyomásnál pedig vagy fejlődsz vagy belecsalsz. Nem mindig a nagy súly ám a jó, a szabályos kivitelezés 100x többet ér.

2016. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Klanwarrior ***** válasza:

Tarts egy hét pihenők, és utána fuss neki még egyszer. Lehet, túledzetted magad.


A melled esetleg könnyebben regenerálódik, kevesebbet kap, mint a vállad és a bicepszed, ezért fejlődhettél fekvenyomásban(szabályos technikával), a vállad és a bicepszed pedig nem tud regenerálódni.

2016. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!