Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden nap húzódzkodok...

Ha minden nap húzódzkodok erősödök?

Figyelt kérdés
Ha minden nap húzódzkodok annyit, amennyit tudok akkor erősebb leszek? Nem pontosan látszólagos eredményt szeretnék, csak egy alapizomzatot. Ezt azért gondoltam ki, mert régen ajánlotta a kosáredzőm, hogy minden nap csináljunk fekvőtámaszt és hetente növeljük 1-el. ( én azért csinálnám a húzódzkodást, mert sokkal jobban élvezem.) Esetleges gerincproblémám vagy valami nem törénhet ebből?

2016. ápr. 6. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez kb olyan mintha azt kérdezném, hogy ha eszek akkor jól lakom?


Vagy ha tanulok főzni akkor fejlődök e?


Szó szerint értelmezve a kérdést, igen erősödsz, de ha úgy érted, hogy meg is fog e látszódni, vagy sem, az már egy másik kérdés..én azt tapasztaltam, hogy saját testsúllyal való edzésnél többet kell foglalkozni vele, mint súlyzósnál, hogy meglátszódjon, de lehet ez is csak genetika függő


szerintem csak csináld!

2016. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tenyér kifele nézve a legjobb a gerincre, de ha utánanézel van vagy 50 féle húzódzkodás

alap a széles, keskeny fogás, tenyér ki, be, fejjel érinteni a csövet, oldalra fordulva fülhez húzni

alap fekvő felesleges, ebből is kb 50 féle van, a egyik legjobb térd magasságú csövön kapaszkodva fekvő, de mindig a törzs az egyik kézhez közelít

2016. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nulla vagy, erősödsz és izmosodsz is, legalábbis ami a bevont izmokat illeti. De aztán csak húzódzkodásban leszel jobb, izomban és erőben is stagnálsz.
2016. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! látszatra nem vagyok nulla, csak úgy érzem hogy régen sokkal könnyebben nyomtam 20 fekvőt , mint most 10-et. egy kicsit híztam is 60 kg vagyok körülbelül.
2016. ápr. 6. 19:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért szerintem 40-50 fekvő legyen alap annak is, aki nem speciel erre edz.
2016. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy nem fejlődnék ettől utolsó? vagyis miért nem?
2016. ápr. 6. 19:25
 7/12 A kérdező kommentje:
És a húzóckodás nem fog segíteni a fekvőimen?
2016. ápr. 6. 19:27
 8/12 anonim ***** válasza:

A fekvő tolóizmokat edz, a húzódzkodás meg húzókat. Szerinted?

Az izom állóképessége nőne csak. Több fekvőt meg húzódzkodást tudsz csinálni.

2016. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha a cél az 50 fekvő, akkor ne alap fekvővel edzél rá.

ha 15-nél több ismétlés megy, az már nem erősít, nehezíteni kell.

olvassatok utána

alacsony ismétlés szám

trx, street workout

2016. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 6. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!