Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet alkalmazzak...

Milyen edzéstervet alkalmazzak amennyiben a bicepszemet akarom fejleszteni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek két hónap múlva.

Még soha sem test építettem,de a bicepszemet a kelleténél kicsit fejletlenebbnek találom.Az egyik hobbim esténként a sorozat nézés,és nemrég közben gyakorlatokat kezdtem el végezni.

Egy 5 és fél kilós súlyt emelek 20-szor a jobb,majd hússzor a bal karommal a következdő módon : [link]

Ezt a szériát minden nap elvégzem kb. 3-5-ször.


A kérdésem az lenne,hogy nem lenne-e jobb,ha jobban megdolgoznám az egyik nap,azután a következő nap hagynám pihenni ?Még nagyon kezdő vagyok ezen a téren.

Milyen súllyal és mennyit kellene dolgoznom,milyen ütemben,egy héten hányszor ?



2016. júl. 4. 15:58
 1/8 likebike ***** válasza:
100%
5 kiló nagyon kevés lesz,be kéne szerezz súlyokat.Mindenre kell gyúrni,nem csak bicepszre.Neked heti 3 teljes testes edzés kéne,olvasd el a sárga kapszulát,fent van a neten.
2016. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.Utánanézek akkor a neten.
2016. júl. 4. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:

először olvass utána a dolgoknak, ha minden nap edzed az nem a legjobb, én 1x szoktam hetente, van aki 2x

és a súly sem optimális ha 20-at belehúzol...

2016. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csastlakozom a többiekhez, olvass utána, s nyomj heti 3 teljes testes edzést (ha nem elég a pihenés, akkor kettőt, de ha nem bukásig nyomod, amit kezdőként ne csinálj, bírnod kéne a hármat. nekem full edzetlenül a legelső héten nem ment 3, utána simán).

Kicsi a súly és nagy az ismétlésszám (s főleg a gyakoriság), kéne még súly.

2016. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lesz baj a heti 3 edzéssel,mert 6 éves koromtól 12 éves koromig szintén heti 3 edzésben cselgáncsoztam,sőt olyan szintekre jutottam,hogy itt Romániában országos bajnok is voltam,azonban ez a sport nem növelt az izomtömegemen,mert a sebesség itt fontosabb volt a fizikai erőnél(főleg,hogy mindig a könnyebb súlyú kategóriákban harcoltam).

Most azonban szeretnék egy kicsit test építeni.

2016. júl. 5. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

ez megint butaság amit mondasz más a testépítés és más a cselgáncs... olvass utána a dolgoknak :)

én kondi előtt fociztam, naponta voltak edzéseink, mégsem lábazok minden nap, a más-más mozgásforma nem úgyanúgy hat az emberi szervezetre

2016. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom,csak azért említettem meg,hogy sportoltam,hogy ne legyenek olyan feltételezések rólam,hogy nem bírnám az esetleges heti 3 napos edzést.
2016. júl. 7. 00:44
 8/8 likebike ***** válasza:
Az elején nem kell akkora erőkifejtés,végezz 2 hónap átmozgató edzést,hogy szokják az izületeid a terhelést.Attól még,hogy judoztál,ezt nem szabad kihagyni,a két sportág nem ugyanaz,ne akard,hogy utána orvosról orvosra jár,mert pl kiakadt a könyököd.Utána rátérhetsz a nagyobb súlyokra meg étrended is legyen.
2016. júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!