Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudok így izmosabb lenni? Hol...

Tudok így izmosabb lenni? Hol kezdjem? (abszolút kezdő kategória)

Figyelt kérdés

22/ F vagyok, 180 cm magas, 69-70 kiló. (elég nehezen hízó típus, 70-71 kilónál soha nem voltam több)


Szeretnék felső testre izmosodni (a vádlimra nem, mert az így is elég nagy, örököltem sajna), de nem tudom hol/hogyan kezdjem.

Konditerembe vennék persze bérletet, de nem tudom, hogy hogyan/mivel kezdjem, így szeretnék tanácsot kérni olyanoktól, akik már "nyakig" benne vannak úgymond.


Hogyan tudnék valamivel gyorsabban, látványos(abb) eredményt elérni? Mindenféle injekció, vagy tömegnövelő nélkül, azt nem engedhetem meg magamnak. Ezek nélkül mekkora eredményt lehet elérni? Vagy nagyobb izmokról ne is álmodjak tömegnövelő nélkül?

Persze nem kétajtós szekrény akarok lenni, szó sincs róla, csak legyenek nagyobb izmaim, ami látszódik is, azaz "vastagabb" a kezem az izomtól.



Ha képekkel kéne illusztrálnom valami ilyesmit képzelek el, nem tudom ez mennyire segít:


[link]


[link]


[link]



El tudom ezeket így érni?

Kb mennyi idő? (tudom, hogy nem megy varázsütésre, nem is erről beszélek)

Ha pl naponta, vagy kétnaponta járok a konditerembe.



Bocsánat a sok kérdésért, tényleg abszolút kezdő vagyok.



2016. júl. 7. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek töltsd le a netről a "sárga kapszula" nevű kiskönyvet, abban le vannak írva a táplálkozási alapismeretek és a segítségével össze tudod állítani a tömegnövelő étrendedet. A fejlődés kulcsa a megfelelő táplálkozás.

Edzés ügyileg heti 3 napos teljes testes edzésre van szükséged. Olyan nincs, hogy nem edzünk lábat, vállat, bicepszet, vagy bármit. Az egész testünket kell edzeni. Először mondjuk egy átmozgató edzéstervet követhetnél úgy egy hónapig (google kiad párat ha rákeresel) aztán áttérhetsz mondjuk egy ICF 5x5 programra.

2016. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

remélem angol tudásod van, igy mindent megtalálsz, persze ügyelj a helyes gyakorlatra, esetleg edzőtársat ha tudsz szerezni az lenne a legjobb

ezen kivűl fontos, hogy napi 8óra alvás minimum, 3-4liter vizet igyál mindennap, és kalóriapluszban legyél, 70kg-hoz 150g fehérje minimum naponta,ha tudsz mégtöbbet az nem árt:) 70g zsir és szénhidrátból annyit amennyi elég, hogy kalóriapluszban legyél, ezt lehet hogy eltart egy ideig mire kitapasztalod:) 400g-ról kezdheted ha nehezen hizol aztán szépen vidd feljebb ha nem elég(ezt csak igy nagyvonalakban mondtam el, azért nem ilyen egyszerű, ugyanis a minőség is fontos)

táplálékkiegészitőt nem kell venni csak vitamint és esetleg fehérjét ha nincs meg a napi kellő adag kajából

az,hogy mennyi idő alatt fogsz ezt meg azt elérni ne foglalkoztasson szerintem, sokan belebuknak úgyis ha megmondjuk nekik hogy nem 2hónap lesz hanem évek...a legjobb ha nem koncentrálsz a célra hanem inkább arra, hogy minnél jobban menjen az edzés és hogy mindent jól csinálj:)

2016. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor az általam linkelt képeken lévő eredményt el tudom érni én is?:)


Amúgy a fehérjére eddig nem figyeltem, de szeretem a tojást, a tejet meg a tejtermékeket, így remélem az nem fog gondot okozni.

2016. júl. 7. 18:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt csak azért kérdezem, mert akiket én ismerek és izmosak, azok vagy fehérje injekciózzák magukat (vagy miaz), vagy szteroid. Ezeket viszont nem akarom. Tömegnövelő porokat se. Remélem ez nem baj.
2016. júl. 7. 18:25
 5/8 A kérdező kommentje:

Amire még reagálnék:


3-4-liter víz: ennyi sajnos sosem "ment le". Próbáltam, de csak 2-ig jutottam.


Fehérjénél az lenne a kérdésem: Fogyasztok fehérjét, csak nem biztos, hogy eléri a 150g-ot naponta. Ez nagy baj?


Kalóriapluszban viszont sokszor nem vagyok. Legalábbis ezt abból gondolom, hogy nem növekszik a súlyom, meg igazából nem is csökken, 68 és 71 között mozog mindig.

2016. júl. 7. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondtam könyvet, azt olvasd el és ezekre mind választ fogsz kapni.

Olyan hogy "fehérje injekciózás" nincs. A fehérje egy tápanyag, ami megtalálható a húsokban, tejtermékekben stb. A táplálékkiegészítők csupán koncentrált élelmiszerek, nem pedig illegális doppingszerek.

A képeket amiket linkeltél nem nagy művelet elérni, viszont alapkövetelmény a megfelelő étrend és edzés. Olvasgass a témában akár itt a gyakorin is, illetva ahol csak tudsz. A baromságokat pedig ki kell szűrni.

2016. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen baj ha nincs meg a 140-150g fehérje mindennap, kalóriaplusz is kell, mert csak akkor "épülsz" ha van miből épitkezni

ez a kettő teljesen alap, én a zsirra nem szoktam figyelni, azzal van a legkevesebb gond szerintem, de előfordul az is, hogy vkinek jó étrendje van,pihen is, csak sajnos az edzés amit végigcsinál nem igazán edzés, az első pár hónap kb. csak arról szól, hogy megtanulsz edzeni, ezért mondtam hogy edzőtárs jó lenne mert akkor gyorsabban beletanulsz, de egyedül is menni fog csak tovább tarthat:)

2016. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cortez70 ***** válasza:

El tudod érni, ezeken a gyerekeken minimális izom van.

Hallgass az előttem írókra és fejlődni fogsz.

2016. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!