Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » IZOMTÖMEG CSÖKKENÉS összefüggé...

Zoli_80 kérdése:

IZOMTÖMEG CSÖKKENÉS összefüggésbe hozható Kreatin monohidrát szedéssel bizonyos genetikájú embereknél, vagy ez teljesen abszurd? (kreatin szedés szabályainak ismerete mellett).

Figyelt kérdés
Történet: Mindössze 9. hónapja edzek, tudom ez még tanulóidőszak. Igyekszem a főbb szabályokat betartani (táplálkozás, pihenés, személyi edzővel konzultálás, stb). Mindössze azért kezdtem kreatin monohidrátot szedni tápl.kieg.ként, mert elég vékony és nagyon gyors anyagcseréjű vagyok. 3 hetente mérem magam azonos körülmények között (Tanita Body Analyzer). A testzsírom az életmódváltást követően 14-16 kg-ról lecsökkent 6-8 kg-ra, ami elég látványos. Eközben izomtömeg ingadozva ugyan de +2 kg feljött. Ami viszont furcsa hogy mióta kreatint szedek (igyekszem ott is szabályosan szedni, sok folyadék, szénhidráttal, stb) lement -2,5 kg, tehát kevesebb most rajtam az izomtömeg mint 8 hónapja. Pedig sokkal tervezettebben edzek, elkerülve a túledzést, pihenek eleget, ugyanúgy eszek mint amikor növekedtem. Semmi tippem nincs. Vagy valami háttér betegség, vagy...a KREATINTÓL??? Kb. pont onnantól csökken ilyen látványosan mióta szedem (1,5-2 hónapja). Azt nem tudom hogy ez a lehetőség teljesen abszurd és más irányban gondolkozzak, vagy bizonyos testalkatú, genetikájú embernél lehet hogy ez hátrányosan hat és inkább próbáljak másfajta kreatint, vagy esetleg egyáltalán felejtsem el. Mindenhol azt írják hogy az első kúra alkalmával azért szinte mindenki pozitívan érzi a hatását. Én nálam negatív ez az időszak. Köszönöm.
2016. júl. 12. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
sz@ar az értended és az edzésterved, ennyi.
2016. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kreatin hosszútávú szedése optimális körülmények között hozhat némi pluszt (még akkor is, ha valakinél csak placebo), mert a plusz 1-2 ismétlésből lehet, hogy a végén már plusz kilók lesznek, azonban ha idő előtt abbahagyja az illető, akkor nyilván visszaesik a korábbi súlyra, mielőtt még ténylegesen megszokná az izom azt a szintű terhelést és képes lenne tartani.


De olyan, hogy kreatintól veszítesz izomtömegből az lehetetlen. Ezt a tanitát meg hagyd a francba, ha pontos eredményt akarsz, menj el dexára.

2016. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez is egy vélemény. De szerintem az biztos, hogy nem csak ennyi.

Nyilván igyekszem edzésre, táplálkozásra méginkább odafigyelni. DE én azt szeretném tudni elvileg állhat-e a háttérben egy olyan tényező, hogy a szervezetem esetleg nem jól reagál rá.

Ugyanis az 100% hogy a korábbihoz képest most sokkal jobb az edzéstervem (kéthetente egyeztetek elismert személyi edzővel, aki ráadásul barátom, tényleg igyekszik hasznos programot összeállítani) a kajával kapcsolatban is egyeztetek sportdietetikussal és nyilván van még mit tökéletesíteni, de hogy alapvetően szarul táplálkoznék az biztosan nem igaz. Az meg biztos hogy még jobban táplálkozok mint amikor növekedtem de nem szedtem a kreatint. Jelenleg azt tanácsolták enokrinológussal vizsgáltasam meg magam, mert valami hormonális vagy egyéb betegség is lehet a háttérben. Csak miközben elindulok ezen a vonalon, azt teljesen ki szeretném zárni hogy a kreatinnal összefüggésben lehet ez az izomtömeg csökkenés. Köszönöm.

2016. júl. 12. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
bárki lehet személyiedző, inkább irjad le az étrended és az edzésterved.
2016. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
9 hónap alatt 2 kiló izom kezdőként.
2016. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jó lenne az étkezés és az edzés nem 2kg izmot szedtél volna fel ennyi idő alatt. Írd le a paramétereidet, makróidat és a pontos edzéstervedet. Hidd el ezek ismeretében lesz aki meg fogja mondani neked mi a hiba.
2016. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az hogy te "igyekszel" odafigyelni egyes alapveto dolgokra amik meghatarozo dolgok ebben a sportban a rohadt keves. Ezt tudni kell pontosan hogy ha valami van sulyvesztes illete folosleg felszedese akkor tudj valtozatni
2016. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a kreatinnal van itt a baj.

Mennyit is fogytal pontosan miota edzel?

Mennyi %-ban a tzs-d?

Itt szerintem is hormonalisan van problema.

A kreatintol biztosan nem fog leesni rolad izom. Az csak egy feherje.

2016. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tuledzetted magad, vagy nagyon lefogytal es bezavartad a hormonrendszered.
2016. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!