Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szénhidrát szempontjából...

Szénhidrát szempontjából helyettesíthető-e a rizs cukros étellel?

Figyelt kérdés

Tömegnövelő étrend esetén, rizs helyet mondjuk megeszek ugyan annyi gramm nápolyit (100 grammonként 170 kalóriával több és ugyanannyi a szénhidrát tartalma).

Ezt jól gondolom, hogy csak a bevitt kalória miatt lenne hátrányom ebből vagy van más indok is, hogy ne cseréljem le a rizst?



#étel #edzés #szénhidrát #cukor #testépítés #rizs #CH #beszedemazegészgyógyszertárat
2016. júl. 13. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A cukor egy nagy sz.r szerinted nem lenne mindenkine egszerubb cukrot kanalazni mint zabot meg rizst enni
2016. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A rizs szénhidrátja összetettebb mint a nápolyié ami annyit jelent hogy a nápolyi nagyobb inzulinreakciót vált ki ami azért nem előnyös mert így könnyebben megy zsírba a ch. A rizst lecserélheted csak ne nápolyira(persze néha belefér de az alap ne ebből álljon) hanem más összetett szénhidrátforrásra pl zab, durumtészta, meg ilyenek.
2016. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kínai gyorsbüfés tészta az jó?

Az is barna mind a durum tészta.

2016. júl. 13. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:
A durumtészta nem barna. A teljes kiőrlésű tészta az barna de gyorsbüfében azt is szemétként készítik el úgyhogy én nem ajánlom.
2016. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az is barna haha

Mert etelszinezo nincs is mi?

2016. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Cortez70 ***** válasza:
Te miért akarsz minden áron szart enni?
2016. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Keresem a kiskapukat mindenhol (persze nem testépítésben elsődlegesen, ez csak hobby, nem ebből élek).


Nem szeretem a csőlátású felfogást, a túl sok meghatározott dolgot, az unalmas, elcsépelt, néha nem is igaz alapelveket (természetesen a legtöbb alapelv a testépítésben helyesen van definiálva, azokat elfogadom és igyekszem betartani).


Kísérletezni lehet, ha három hétig rizs helyet cukrot eszem nem leszek cukorbeteg például, de ez egy extrém példa.

Találtam már sok kiskaput a testépítésben is (nem úgy, hogy kiírtam ide és megfogadtam valamelyik választ).

De a GYK is kísérlet, hátha leír valaki valami használhatót.


Van internet, így rettenetesen egyszerű dolga van annak aki keres valamit.


U.I.: a kínai tészta vicc akart lenni, elnézést.

2016. júl. 13. 20:33
 8/11 Cortez70 ***** válasza:
A cukron élés is vicc, de majd rájössz. Nulla mikrotápanyagot vinnél be vele és igen, kockáztatod minimum az inzulinrezisztenciát. Nem csak rizst lehet enni, van zab, bulgur, köles, rozsos kaják, stb. Nem csak rizs és cukor van a világon. Pont neked van csőlátásod, hogy végletekben gondolkozol.
2016. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és, hogy 3 hozzászólásból próbálsz következtetni a gondolkodásmódomra, több sikert legközelebbre :(
2016. júl. 13. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

A hasnyálmirigyed, a cukorbetegség és egyéb dolgok megóvása miatt nem eszünk egyszerű cukrokat. Ez amúgy nem cask a tömegnövelő étrendre kellene igaz legyen, hanem az általános étkezésre is.


Azért van mindenben cukor, mert fél kanál cukrot bármibe beleszórhatsz, azonnal ehető lesz, függetlenül minden más összetevőtől. Nyilván, ésszerű határokon belül.


A cukros, sós és a zsíros ízek az agyad boldogságközpontjára hatnak. A gyorskajáldák erre alapoznak:

- Kapsz egy zsíros burgert.

- Kapsz egy sós krumplit.

- Már vágysz valami édesre, ezért hopp, iszol rá egy üdítőt és ÉLVEZED.


Ezt egyébként tanítják is, nem én találtam ki.

2016. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!