Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az átlag emberek tényleg...

Az átlag emberek tényleg ilyen gyengék, edzetlenek?

Figyelt kérdés

A konditeremben a vékony srácok néhány fekvőtámaszt sem tudtak megcsinálni, se szabályos felhúzásokat. Sokan alig 2X10 kilónyi súllyal nyomnak fekve. Nem nagyzolok, mert én sem vagyok a világ legerősebb embere, és mikor először mentem terembe, már volt sportolói múltam. Ezért tudtam hetek alatt felhoztam magamat elég magas szintre.

De meglepett ez a különbség.



#testépítés #gyengeség #edzetlenség #saját test túlyos edzés #punyadás
2016. júl. 16. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megváltoztak az idők, mert régen mikor már 12 éves korban kézzel arattak és egyéb nehéz munkát végeztek az emberek, akkor megedződtek. Mára a gépeknek és robotoknak köszönhetően a fizikai munka eléggé eltolódott a szellemi irányba.

Aki konditerembe akar menni annak nem kell megtennie a fárasztó lépcsőfokokat sem, elvégzi helyette a mozgólépcső :))

[link]

2016. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem lehet általánosítani. Vannak gyengék és van aki erős kezdőként is.
2016. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Én még fiatalon elég nyeszlett gyerek voltam. Olyan voltam amit te leírtál. Gyenge, pehelysúlyú.


Azért mert ilyen volt az alkatom. Egy ektomorf alkat, csak nagyon nehezen tudja megnövelni az izomtömegét.

Eleve hízni is alig bír.


Nem minden ember álma napi 2-2,5kg kaját magába lapátolni erőszakkal, napi 7x, hogy legalább tudjon változni. Egy ilyen alkatú ember inkább az állóképességét növeli. Belőlük kerülnek ki a hosszútávfutók, a kerékpárversenyzők stb...


Fiatalon voltam 191cm 57kg-mal.

Most 193cm vagyok, 76kg-mal.

Én is sportoltam, nem is keveset. Atletizáltam, úsztam, teniszeztem. Csak szálkásodtam, nem izmosodtam.


Inkább örülj hogy vannak ilyen emberek a konditermekben, mert legalább tesznek azért hogy változzanak.

Szégyen az ha valaki konditerembe jár soványan?

Minek kell akkor nézni?

Miért nem segítesz neki, ha már tudod mi a helyes?

2016. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Komolyan mondom, hogy 3 fekvőt tudtam megcsinálni. Most meg már felhúznk 300 kilót. Elölguggolás 220 stb...
2016. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nehogy azt higgyétek, lenézem őket, csak meglepett.
2016. júl. 16. 09:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg.


Én 2 éve mikor kitaláltam, hogy akkor most edzeni fogok azt hittem annyi lesz, hogy 3 hónapig ott emelgetek pár súly és én leszek Arnold utána...


De mivel előtte az 5 évben csak meresztettem a seggem gyakorlatilag 0 sportolással hamar rájöttem, hogy rohadt gyenge vagyok. Komolyan 10 fekvőt nem tudtam megcsinálni. De kb. ez a normális, irodában dolgozom, semmit nem cipekedek, persze, hogy elgyengül az ember.


Aztán aki keményed edz az majd megerősödik.

2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet gyengék a soványak, de szinte biztos, hogy lefut.
2016. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy fekvőt nem tudok megcsinálni (szerintem szabályosan nőiből se), s még csak most fogok 2x10 kilóval nyomni fekve, de eléggé nulláról kezdtem 5 hónapja s voltak kihagyások is. Sokat nőttek a súlyaim azért, nem vagyok elégedetlen, kivéve, hogy hasizmom szinte nincs is, annyira gyenge.

Mondjuk nekem nem gond 40 km legyaloglása hegyen s láttam pesti srácot, aki 200 méter alatt tízszer kérdezte, ott vagyunk-e már, szóval vannak fokozatok.


De a párom, aki legalább férfi és könnyű fizikai munkát végez, nem tűnik sokkal erősebbnek, ha a súlyokról van szó... Igaz, ő nem edz s azért az elején bele kell jönni, hogy kihasználhassuk azt, amire az izmaink képesek, de ezzel együtt is látható, hogy nincs nagy erőkülönbség, ami eléggé távol áll az ideálistól, mit mondjak. S tiniként még jópár kilóval kevesebb izma volt.


Igen, sok gyenge ember van. Az átlag nem tudom, milyen, de manapság nem állhat valami jó szinten.

2016. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!