Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni gyors-szénhidrát...

Edzés utáni gyors-szénhidrát lehet édesség?

Figyelt kérdés

Az izomtömeg növelése a cél. 20 éves, 182 cm, 72 kg vagyok. A zsírosodásom nem túl jelentős szerintem ( 5 év gép előtt ülő élettel szedtem fel 6 kilót, cukros meg zsíros étkezés mellett).

Csomó helyen olvastam, hogy gyors felszívódású szénhidrátot kell enni edzés után, hogy a glikogén raktárakat újratöltsük. Rákerestem a neten ezekre és mindenhol a cukrokat írták. Akkor ha jól értem, zabálhatok nutellát meg kókuszgolyót mézzel meg hasonlókat a fehérje-shake mellett edzés után?



2016. júl. 18. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs előnye a gyors ch-nak, sőt, rosszabb mint a rizs vagy zab vagy etc, DE! Ha csalni akarsz, a legjobb időpont az edzes után
2016. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a te életed, te döntésed, de itt mi a legtöbben nem ajánljuk a sok egyszerű cukrot edzés után sem...

Van, aki a glikogénraktárait sem akarja visszatölteni, mert semmi szüksége rá, sőt.

2016. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Zsír és fruktózszegényet.
2016. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 clint ***** válasza:

Herold a rizs is gyors szénhidrátnak számit. Legalábbis a normál a-b rizs.


Kérdező, az édességek ugyanannyira tele vannak telitett rosszminőségű zsírral is mindamellett h cukorral.

2016. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

"És miből nyerhetsz lassú szénhidrátokat? Koncentrálj a feldolgozatlan szénhidrátforrásokra, mint pl. a burgonya, teljes kiőrlésű kenyér, zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű tészta, a hüvelyesek és az olajos magvak, valamint természetesen a zöldségek. Ezek a természetes komplex szénhidrátok hosszú láncú cukorból állnak és nagyon lassan emésztődnek."


részben igazad van, de nekem az már kicsit egyértelmü, ha rendes kaját eszek, hogy edzés után eszek mindent, nem csak rizst magába. szóval rizs + zöldség is, ilyen módon még a fehér rizs is - a plusz rost miatt - okésnak számit.

2016. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Cortez70 ***** válasza:
Nem kell gyors ch edzés után sem.
2016. júl. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj az édességzabálással, hogy nem minden szénhidrát úgy hasznosul ahogyan te azt szeretnéd... Sok gumicukor, szopós cukor stb a fruktózt használja, mivel talán az egyik legédesebb egyszerű szénhidrát, viszont a dzervezeted semmit nem tud vele kezdeni, egyből zsírsavakká alakítja, és majd csak ez után tudja hasznosítani...
2016. júl. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha csalni akarsz, akkor szerintem is akkor a "legjobb" de ha nem csalás miatt kérdezted akkor ne...hülyeség hogy edzés után már fél perccel benned kell legyen nemtommennyi ch-nak, edzés után én banánt nyomok+fehérje(ha aznap nem lenne meg nélküle) aztán zuhany és utána kaja
2016. júl. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 clint ***** válasza:
Persze vmivel jobb zöldségekkel enni, de talán még igy is gyorsabb marad, hiába lassít rajta a rost, bár ez a zöldség mennyiségtől is függ. A kérdező viszont ezt nem hiszem, hogy sejti ha csokival meg egyéb fossal növel izomtömeget :)
2016. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!