Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy genetikailag nagyon...

Egy genetikailag nagyon vékony csontozatra megközelítőleg max mennyi izmot lehet pakolni?

Figyelt kérdés

170 vagyok 53 kilóval, viszont amellett hogy sovány vagyok, borzasztó gyenge a csontozatom is. Csak hogy érzékeltessem számokban is:

A csuklóm kerülete: 15,5 cm

Tenyerem szélessége: ~ 8 cm

Vállszélesség olyan 40 cm

A két szélső csípőcsont távolsága kb. 25 cm

Életemben nem kondiztam, de azt hiszem már huszonévesen itt lenne az ideje és nem szeretném csontvázként leélni az életemet. Arra lennék kíváncsi, hogy legfeljebb mennyi izomtömeget tudnék magamra felpakolni és durván mennyi idő alatt (jó tudom ez genetikától meg ezer dologtól is függhet)? De kb mire számíthatnék? És totál kezdőként, hogy kezdjem el a változást (milyen gyakorlatok és abból mennyit)? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de totál laikus vagyok.



2016. júl. 21. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyit lehet pakolni amennyit képes vagy rá.
2016. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5 év alatt tudsz 20-25kg izmot felszedni
2016. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az első évben/félévben mennyi izmot tudnék összeszedni? Mivel sosem kondiztam, feltételezem, hogy eléggé megizzadnék a kezdetek-kezdetén. Nyögvenyelős/lassú súlynövekedésre számítsak, vagy esetleg van esély arra, hogy az első félévben 53-ról sikerül 60-ra felkúsznom (főleg ha elkezdek normálisan/rendszeresen étkezni) és utána lesz nehezebb a tömegnövelés. Ezt csak azért kérdezem, mert már egy 60 kilónak is örülnék, mert akkor látnám, hogy van értelme folytatni és extra motivációm lenne.
2016. júl. 21. 12:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Én egy év alatt saját testtömeges edzéssel (fegyencedzés az első lépésektől, amit később felturbóztam, mert kevésnek éreztem) 61-62-ről 66-67-ig jutottam (177 cm vagyok), és még csak most jönnek az érdekesebb gyakorlatok, amiket el szeretnék sajátítani.

Persze enni eszek hozzá, de simán megéri csinálni. Gondolom te is olyan vagy, mint én, hogy semmi zsír nincs rajtad, szóval rögtön látszani fog majd minden gramm izom, amit felszedsz :D

2016. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges, mert a sovány alkatom ellenére is viszonylag formás a bicepszem/hátam (szóval nem vagyok annyira botsáska alkat), meg már régóta tartom ezt a súlyt. Szóval laikusként azt remélem ennél rosszabb már nem igen lesz a testem. Vagy izmot szedek fel, vagy pedig maradok örökre ennyi, mert zsírt tárolni egyszerűen képtelen vagyok. Nincs az a gyors kaja, amitől én megtudnék hízni, úgyhogy kénytelen leszek most már edzőteremben szenvedni, ha nagyobb darab akarok lenni.
2016. júl. 21. 16:27
 6/12 Klanwarrior ***** válasza:

Én 185cm vagyok.

Tavaly júniusban voltam 69 kg(183centivel), augusztusban már 72-73kg voltam, akkoriban csak saját testsúllyal edzettem. Október óta kondiban edzem, most vagyok 80-81 kg.

Nekem is 11-13% körül mozog a testzsírom egész évben, szóval szálkás vagyok, épp mint te. Ilyesmire számíthatsz te is, viszont nem vagyunk egyformák, és nekem a kaja a kezdetektől rendben van.

2016. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andi80018 ***** válasza:

Ha már most úgy gondolod, hogy szenvedés lesz az egész, akkor le se menj. Utálom az ilyen kényszer-edző embereket, csak a helyet foglalják. Nem hogy örülnél, hogy van ez a sport tevékenység, amivel talán emberi külsőt tudsz magadnak összeszedni, még ha kemény melóval is!

Tömegenövelő étrend kell, és folyamatos, heti négy edzés elég, az első kb három hónapban teljes testeset. Viszont melegen ajánlom a személyi edzőt erre az időszakra, ha nem akarsz lesérülni és el is akarod sajátítani a gyakorlatokat. Szóval vagy nekiállsz lelkesen, vagy hagyjad az egészet a francba.


[link]

2016. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Andi80018 nevű felhasználónak:

Átlagban mennyit kér egy személyi edző 1 hónapra? 50-70 ezer? És csak annyi a feladata, hogy minden egyes alkalommal, amikor megyek edzeni, elmondja, hogy aznap mi lesz az edzésprogramom és közben ellenőriz?

2016. júl. 21. 18:31
 9/12 Klanwarrior ***** válasza:
Jó személyi edző étrendet is ír, felméri az egyéni adottságaidat, nyomon követi a fejlődésedet, következtetéseket von le belőle, ha nem jó valami, változtat rajta. És igen, megtanít edzeni, kajálni, és minden apró részletet, ami a sporthoz kell. Persze nem egy alkalom alatt :D
2016. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De max mennyiért? Nagy összeg? Átlagban.
2016. júl. 21. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!