Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén vagy "hagyományos" diéta?

Ketogén vagy "hagyományos" diéta?

Figyelt kérdés
Melyik a hatékonyabb szálkásításhoz? Kinek mi jött be?

2016. júl. 23. 16:57
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
Egyénfüggő.
2016. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem a hagyományos, azt javaslom.
2016. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ketogént nem próbáltam, a hagyományossal mindig megvoltam elégedve.
2016. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, én életben alig tudnék maradni a hagyományossal, éheznék és szenvednék (attól még szálkásodnék, ha valaki rám tudná kényszeríteni megfelelő makrókkal, ez nem vitás). Ketogénben sokkal jobban érzem magam. Deficitben ennem minden étrenden közel lehetetlen, extrém fegyelem nélkül, de azért ketogénben könnyebb.


Sok ember fordítva van ezzel, én is ismerek olyat, aki rosszul lesz, ha egy étkezésében kevés a szénhidrát és viszonylag sok a zsír. Van, aki csak elgyengül kevés szénhidráttal. El tudna vegetálni úgy is, de nem optimális számára a dolog.

2016. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs csodadiéta, normál esetben a kalóriadeficittől fogysz. A ketogén diéta csak speciális esetekben merülhet fel, úgymint:

-jókat olvastál róla, pl. elhiszed, hogy ez majd megóv téged a ráktól (amíg be nem bizonyítják, hogy ja, amúgy nem, majd erre rácáfolnak... ilyen ez a tudomány);

-igazából rizs helyett szívesebben harapsz le egy jó nagy falat baconszalonnát mindenféle bűntudat nélkül;

-inzulinrezisztens vagy, és az alacsony szénhidrátbevitel (30-100g) számodra inkább kínzás, mint életmód.


Extrém esetekben lehet valakinek annyira rokkant a szervezete, hogy már 2-300g karfiol vagy brokkoli után is (ami igazán nem egy tetemes mennyiség) telepumpálja a hasnyálmirigy inzulinnal a vért, olyan mennyiséggel, hogy hiába ette meg a finom kis karfiolpüréjét/fasírtját brokkolival, a rengeteg zsírral nem fog tudni mit kezdeni a szervezet, és végső soron még úgy is stagnálni fog kalóriadeficitben.


De ez már egy szép nagy vitatéma lehetne, hogy a CICO az egyetlen létező jelenség és termodinamika az isten. Márpedig nem feltétlenül.


Lényeg a lényeg, hogy hacsak nem vagy cukorbeteg, vagy állapították meg nálad, esetleg felmenőid között van valaki, aki abban szenvedett, VAGY az ételek többsége, amit szívesebben eszel az inkább keto-barát, mint sem "hagyományos", az égvilágon semmi értelme egyáltalán fontolóra venni a váltást. Nagyon különbözik a kettő, és nem is érdemes úgy belekezdeni, hogy csak két hónapot akarsz eltölteni vele, míg gyorsan szálkásítasz egyet pl. valami esküvőre.

2016. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!