Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés, kalória? Hogy...

Tömegnövelés, kalória? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat olvastam a tömegnövelésről,hogy több tápanyagot kell bevinni,amennyit a szervezet elhasznál naponta,vagy valami ,,ilyesmi''? Szóval ha jól tudom,akkor kalória többlet kell. No de gondolom nem zsírból meg sütiből kell a kalória többlet. Pontosan hogy is van ez? Valaki türelmes le tudná írni? A Sárga kapszulát kiveséztem,de ez nem rémlik benne.

Tehát mik a ,,jó'' kalóriák? Pontosan hogy is van?



2016. aug. 11. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
mer miért ne lenne jó a zsir? amúgy meg ha a makród stimmel a kalória is stimmelni fog, szóval inkább arra kéne figyelni. hogy mit ehetsz? konkrétan mindent, ami természetes. összes zöldség, összes gyümölcs, összes hüvelyes, összes mag, összes hús natúr, stb.
2016. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de akkor melyik az a legjobb étel amibe sok a kalória,mégsem zsírba jön fel?
2016. aug. 11. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
az nem a kajától függ hanem a mennyiségtől... mármint hogy zsirosodsz. konkrétan mindent ehetsz, ami nem szemét.
2016. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen,ezzel tisztába vagyok :D konkrétan a péksütibe van a legtöbb kalória ugye? de az szemét. az elég tré,ha 0-24 rizst eszek csirke hússal? esetleg nem vonom meg magamtól a vitaminokat,ha csak ezt eszem? vagy tojás,stb?
2016. aug. 11. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Csirke rizs jo meg zoldsget hozza es vegyel egy vitamint. De jok a husok a tojas a turo a rizs a zab,huvelyesek,teszta,kenyer,kb na meg a zsirok is kellenek
2016. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hú de nem vágod...
2016. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En?
2016. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cortez70 ***** válasza:

Hát nem cukros fos péksütivel kellene tömegelni. Összetett ch legyen az a szénhidrát: rizs, zab, tk kenyér, krumpli, bulgur, köles, zöldségek, gyümölcs, tk tészta...

Fehérje: húsok, tojás, túró, protein tápkieg.

Zsír: lenmagolaj, oliva, magvak, kókuszzsír, stb.

2016. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a péksütiben van a legtöbb kalória... Az nem elég zsíros ahhoz, hogy igazán kalóriadús legyen.

De nem a fajlagos kalóriatartalom számít, a fogyózóknál sem értem, miért azon pörögnek.

Nyilván rendes, jó ételeket használj. Kicsit emberfüggő is, hogy kinek mi az ideális. A cukros süti senkinek nem az, de van, akinek jobban belefér néha, mint másnak. De az alapétrendnek másról kell szólnia.

A zsírral nincs baj (persze a zsírok sem egyformák), de a többség viszonylag zsírszegény étrendet nyom. Attól még te tömegelhetsz sok zsírral, ha neked az fekszik. Fehérje kell, minden esszenciális tápanyag kell, esszenciális zsír mindenképpen kell, kalóriatöbblet is. Az nincs fixen rögzítve, hogy szénhidrát vagy zsír adja a kalória zömét s még rossz étrenden is lehet fejlődni, csak sokkal célszerűbb jó étrenden, egészség, zsírosodás, közérzet, egyebek miatt.

A süti is lehet jó, ha jó összetételű házi cucc, ami tökéletesen illeszkedik az étrendbe... :D

2016. aug. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!