Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg annyira különbözik a...

Tényleg annyira különbözik a kondizással és a fegyencedzés?

Figyelt kérdés

Illetve olyan sok különbség van a strett eorkoutban és crossfittet között még a fegyencedzés és a kondizással?

És én mma zok akkor melyik lenne a legideálisabb melléktevékenység?



#MMA #Fegyencedzés #kondizás #strett workout #cross fitt
2016. aug. 19. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek a lényege, hogy az izmok kimerülnek és tápanyagot vegyenek fel. A fegyencedzés egy bizonyos mértékig jó, egy idő után nem tudod tovább terhelni, nem tudod vele elérni a genetikai határaidat.

A súlyzós edzéssel nem áll fent ez a probléma, továbbá minden izomcsoportot megtudsz dolgoztatni, különböző gyakorlatokkal, szintednek megfelelően betudod állítani a súlyt, nem úgy mint például a fegyencben. A fegyencedzés c. könyv egy jól felépített progresszióra épülő saját testsúlyos edzés, és egy bizonyos mértékig el lehet vele fejlődni. (Én mindig egy kényszermegoldásnak tekintem, hiszen a súlyzós edzés minden tekintetben jobb, csak ugye a saját testsúlyhoz nem kellenek eszközök, így akinek nem áll rendelkezésre súlyzó, eltud edzegetni egy bizonyos mértékig. A Street Workout-ban meg van több látványos, dinamikai elem.


Ha van lehetőséged konditerembe menj, ha nincs akkor saját testúlyos edzés.

2016. aug. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez egy remek válasz volt itt a testépítő kategóriában eddig kb 6kérdést tettem fel ezen kívül és mindig elküldték anyamba :D végre egy normális emberi lény a testépítő kategóriában



Az érdekelne még ha sokat kondizok akkor még tudok csinálni pl egy zászlót vagy ha 2 évig sw és 2 év kondi akkor a két év alatt nem tudnám má megcsinálni az sw s gyakorlatokat?

2016. aug. 19. 23:53
 3/12 A kérdező kommentje:
És a vádlim nagyon gyenge az állatok sem túl vastag ezt a kettőt hogyan lehet erősíteni?
2016. aug. 20. 00:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évig sw-ztem, most kezdtem el kiegészíteni súlyzókkal és súlyozott tolódzkodás-húzódzkodással.


Amik régen nem mentek saját súllyal most sokkal könnyebben fejlődnek. Pl. amióta vállazok súlyzóval azóta gyerekjáték a kézállásból végzett karhajlítás, szinte el sem fáradok tőle.

2016. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azert kuldtek el az "anyadba" mert kiolvashatatlan a fogalmazasod. Egyszeruen erthetetlen mit akarsz kerdezni. Olvasd mar at hogy mit irtal mielott a kerdest megosztod velunk.. Javitsd ki a hibakat mert egyszeruen borzaszto.
2016. aug. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a street workoutosoknak sokkal szebb a teste, mint a súlyzósoknak, és természetesebb hatása van. :)

Na meg látványosabb is sokkal a sw, ha a buszmegállóban megcsinálsz egy zászlót, penge vagy :D

2016. aug. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Cortez70 ***** válasza:
97%
Fegyenccel csak kis ideig fejlődsz és nem leszel annyira izmos. Amúgy a kettőt egyszerre is lehet végezni: súlyzós és saját testsúlyos edzés. Nem zárja ki egyik a másikat. Aki meg a megállóban zászlót csinál, az nem penge, hanem idióta beképzelt exhib barom. Ennyi.
2016. aug. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kondis nem tud zászlózni,a saját testsúlyos meg nem húz fel 180 kilót
2016. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Lehet bármit mondani, de sokkal látványosabb egy zászló, mint egy 180 kilós felhúzás :) Mellesleg mindkét sportot kedvelem, szóval nem elfogultságból írom ezt.
2016. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az SW-sek hogy edzenek lábra és törzsre?
2016. aug. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!