Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megakarok tanulni guggolni?

Megakarok tanulni guggolni?

Figyelt kérdés
Fél éve megpróbáltam maxot guggolni, 80 kg sikerült. De ha nem 1 ismétlést csinálok, akkor nem tudok guggolni, érzem, hogy rosszul csinálom. Megnéztem több videőt is, de nem megy. A powerbuilderesen azt mondták, hogy fezsítsem meg a seggem, de ha megfeszítem, akkor nem tudom behajlítani a lábamat. A bordakosáros tipp, az hasznos volt, úgy jobban megy. De szerintem még mindig nem tudok tökéletesen guggolni. Szeretnék megtanulni guggolni, mert szerintem még mindig 80kg-al megy. Nem akarok 50kg-al balfaxkodni, amikor tudnék többel is. Mit kéne csinálnom? A közelben nincs konditerem, se edző. Otthon edzek, vannak súlyaim, rudam stbb..

2016. aug. 26. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírásért bocsi, telóról írtam, köszi előre a hasznos válaszokat.
2016. aug. 26. 20:05
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ki kell tesztelned. nem kell ezt túl bonyolítani.
2016. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

- Felveszek kb. vállszélességű fogást.

- Odaigazítom a rudat a csuklyámhoz, majdnem a legaljára.

- Felveszek egy kényelmes terpeszt, kicsit nagyobb, mint a vállszélesség.

- Összeszorítom a lapockáimat, hogy a könyökeim egymás felé nézzenek.

- Veszek egy nagy levegőt, majd kifújom, hogy megfeszüljön a hasam.

- Kinézek előttem egy pontot a falon, kicsit magam fölött.

- A lábfejemet kiforgatom kb. 30fokba.

- Az egész gyakorlat során azt a pontot nézem, amit kinéztem.

- Veszek egy nagy levegőt.

- Lemegyek, ameddig csak tudok.

- Várok 1-2 másodpercet, majd erőteljesen kinyújtom a lábam, közben kifújva a levegőt.


Ez egy ismétlés, így csinálom. Mit rontok el benne? Nem értem. Szerintetek mi lehet a baj? Nem használok nagy súlyt, 50kg-ot. 5x5-öt csinálok és 80kg volt az 1 ismétléses maxom.

2016. aug. 26. 20:28
 4/4 A kérdező kommentje:
De érzem, hogy valami nem stimmel a kivitelezéssel.
2016. aug. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!