Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömeg növelés étrend nélkül?

Izomtömeg növelés étrend nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy egy étrendet nem tudnék kialakítani, max a reggeli/vacsora részét, mert napközben nem vagyok itthon, és úgy pedig elég nehéz lenne megoldani.

A BioTechUSA termékei közül néztem ki a Iso Whey Zero nevű fehérjeport, és a CARBOX nevű szénhidrát komplexet. Ha ezeket fogyasztom a leírás szerinti időpontokban, akkor valamennyire helyettesíti az étrendet, vagy teljesen reménytelen az étrend nélküli izomtömeg növelés?

Egyébként 18 éves vagyok, 70kg, elég vékony, vádlim extra vékony, karom se túl vastag, főként ezekre a területekre szeretnék egy kis izmot felszedni.

Eddig mindenféle por nélkül, 3kg-s súlyzókkal edzettem (csak ez volt itthon), ha intenzíven edzettem, heti 3x, akkor elég jó eredményt tudtam elérni karra (ahhoz képest hogy kicsi a súly, és semmiféle étrend se semmi), viszont most vettem egy 15kg-s súlyzó szettet (egykezes, bővíthető), talán azzal jobb eredményt érek el.


Szóval, lehetséges ezekkel a porokkal (vagy másfajtákkal, ha van jobb írjátok meg kérlek) + edzéssel elérni izomtömeg növekedést vagy sem? Nem akarom agyongyúrni magamat, csak egy normális alakot szeretnék, kicsit vastagabb lábakat, és karra is egy kis izmot.


Előre is köszönöm.



2016. szept. 2. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Teljes testedzes

Es szerintem napi 3 kajat tudsz csinalni es napi 3x is eleg enni en is annyiszor eszek

2016. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el!


Hobbi szinten az is elég, ha simán sokat eszel, 2 étkezés is elég, csak akkor sokat. Legyen meg a testsuly x 2 fehérje, és kész

2016. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 likebike ***** válasza:
Teljes testes edzést nyomj,kaját meg megcsinálod előző este,dobozolod,beteszed egy táskába,10 perced csak van egy nap,befalod és kész.Ne vegyél kieget,ha nincs étrended.
2016. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 likebike ***** válasza:
Vagy nem kell egyél,ha nem vagy éhes,csak reggel meg este akkor.De nekem kell egy dobozolt kaja napközben,edzés előtt kell egyek valami fehérjét kajából meg összetett ch-t,másképp kibukok.De a lényeg,hogy legyen meg a napi bevitel,a többi részletkérdés.
2016. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

70kg vagy, kétkezes rúd,fekpad és 100kg súly

addig időpazarlás ilyen kis izékkel sz.rakodni

annál még a saját testsúlyos izékkel is többre mész

2016. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a 100kg-t kezdésnek irtam, fekvenyomni már elég jó 70kgval de deadlift,guggolás már megy többel is egy idő után, ha nincs kereted akkor is csinálhatsz elölguggolást
2016. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70kilósan 100kg-t fekvenyomni jó már, úgy értettem :)
2016. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Napi két étkezés nekem szerintem elég, az edzéseket délutánra tervezetem, heti 3x, otthoni körülmények között (egyenlőre, ilyen testtel nem szívesen mennék kondiba).


Tehát akkor ha a két étkezést be tudnám tartani, plusz a kiegészítők, akkor van esély egy kis növekedésre (meg persze a heti 3x edzés)?

Egyébként vékony alkat vagyok, tipikus annyit eszek és azt amit és amikor akarok, nem hízok.


Amúgy ezek a biotech termékek jók? Gondolom az ottani eladó is tud tanácsokat adni, mert ahogy elnéztem őket, értenek a témához.

2016. szept. 2. 21:47
 9/18 anonim ***** válasza:

Én igazán gyönge kezdő vagyok, de ennyi súly nekem is kevés lenne (persze 2 db max. 15 kilós egykezesről van szó, nem tudom, a tied milyen). Kell még súly, ez egyértelmű.


Az étrend alapvető. Ha nem is számolod ki grammra s állítod össze, valami alapszintet meg kell ütnie. Minek a szénhidrát külön, azt a legegyszerűbb enni s a rossz étrendek is tele vannak vele.

A reggeli és a vacsora fölötti hatalom teljesen jó, belepakolsz elég fehérjét és akkor fehérjepor sem kell.


Nem fogod agyongyúrni magad a bébisúlyaiddal, de még rendesekkel sem, ezt majd' minden kezdő leírja, tök feleslegesen :)

2016. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Most olvastam, amit legutóbb írtál. Nos, ha a két étkezés rendben van, s az edzés és a pihenés is, akkor teljesen jó fejlődés elérhető, kiegészítő nélkül is. Persze rendes súlyokkal... Nem kell túlértékelni a kiegészítőket, a sok étkezést, de még az edzőtermi gépeket sem. Főleg, hogy kis vézna kezdő vagy, neked még könnyen kell tudnod fejlődni.
2016. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!