Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Összedől az épület, mert nem...

Összedől az épület, mert nem elég stabil, erős az alapja?

Figyelt kérdés
Bocsi a költői fogalmazásért. Már 2 éve edzek, de az elején kihagytam a 3 hónapos bevezetést így nem megy minden gyakorlat szabályosan. Fekvenyomást az első edzéstől, mostanáig mindig csináltam, komolyan vettem. Azt megtanultam, hogy hogy kell, abban szépen fejlődök. De a guggolást és a felhúzást teljesen elhanyagoltam. Gyakorlás nélkül belekezdtem, de alig tudom növelni a súlyt, nagyon nehezen megy. (többel nyomok fekve, mint amennyivel guggolok és felhúzni is csak kicsit többel húzok fel a fekvenyomásomnál.) Az lenne a kérdésem, hogy azért nehéz növelnem a súlyt, mert az elején nem gyakoroltam be, ezért most nem tudom helyesen kivitelezni?

2016. szept. 30. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Is, illetve nem erősödtél még meg a gyakorlatokban. Csak egy példa: hiába combfeszítőzik meg hajlítózik valaki keményen, attól még nem fog tudni jól guggolni.
2016. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így voltam.2 éve 10 hónapja edzek.2 évig szar technikával,szarul edzettem és most kis túlzással,de többet fejlődtem az utolsó 10 hónapba mont az első 2 évbe.Fekvenyomásban fél évet szenvedtem,mire 50-ről 60-ra fel bírtam vinni a súlyt.60-ról 70-re ugyan ez volt.Most kb 20 kg-val eneltem a súlyt,azbutóbbi 10 hónapban.95-nél tartok fekve
2016. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A guggolás jobban igénybe veszi a központi idegrendszert is, nem beszélve a felhúzásról, ami ebből a szempontból a legnagyobb stressz. Ha eddig nem nagyon végezted ezeket a gyakorlatokat, akkor az idegrendszered sem lehetett ezekre felkészülve. Csináld őket rendszeresen a számodra megfelelő súlyokkal és hamarosan jobbnak kell lennie.

Persze ezalatt feltételezem azt is, hogy a technika rendben van.

2016. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!