Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem gondoljátok, hogy a...

Mirk kérdése:

Nem gondoljátok, hogy a testépítés kapcsán van a legnagyobb képzavar az emberekben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ami valaha egy sportágnak illetve életmódnak indult az ma már inkább médiajelenség és divat lett.Olyan széles körben tárják a világ elé magát a testépítést, mint egy más sportágat sem és ezért önkéntelen ül mindenki azt hiszi, hogy tud róla valamit, közben meg tök sötét. Felfújt izom ... és a három pont helyére mindenki be tud írni még ezer dolgot.

A probléma csak az, hogy más sportágaknál nem látom ezt a jelenséget, mondok egy példát:

Új kérdés: el tudom-e ezt érni 8 hónap alatt naturálba étrend nélkül? És belinkel egy képet valakiről aki 10 éve edz, abból 7 év koksszal.

Sose láttam még olyan kérdést, hogy hány hónap elérni egy Cseh Laci szintet heti egy úszással?

Vagy szeretnék egy átlag maratoni csúcsidőt kb mennyi idő, ha nem szeretek futni?



2016. nov. 4. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve azok, akik komolyan edzünk, mindannyian testkép zavarban szenvedünk... ha meg lennénk elégedve magunkkal akkor nem akarnánk mindig jobbak és nagyobbak lenni...
2016. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

heti 2 edzéssel mennyi a Cseh Laci forma?

szerintem 4év

Úszással egy deka izom se megy rád, szóval te élsz álomvilágba

2016. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a formára értettem hanem a teljesítményre.
2016. nov. 4. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:
inkább azért van ez az 'el tudom-e érni ezt a szintet' jelenség, mert a testépítés látványosan a kinézetre megy, a többi sport meg nem... ez ugyanaz mint a nőknél csak pepitában. '5 hét alatt -20 kiló citromdiétával és bombázó leszel'... férfiaknak a testépítés lett ez :D ők nem a sport szeretetéért csinálják (persze ha valaki komolyan úszik/küzdősportot tanul/kosarazik stb akkor IS lenne izom rajta, de annak nem ez a funkciója)
2016. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek ma már csak szépek akarnak lenni, nem akarnak sportolni. Nem értik, hogy ez egy életforma. Csinálni kell (jól!) és aztán valamikor izmos lesz az ember.
2016. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg azert is ebben a sportban van a legnagyobb kepzavar mert ez az egyik legrelativabb sport, sok dolgot az ember genetikaja es szokasai hataroznak meg es nincs olyan ami mindenkinek bevalt. Mas sportokban mi van? Minden meg van hatarozva es altalaban gyakorlassal lehet jobbnak lenni az adott sportban. Pont. Itt millio variacio van es nincs egy elfogadott ut. Ezert van a nagy zurzavar a fejekben. Eleinte en se tudtam mar hogy mit kellene csinalnom, annyi dolgot hallottam minden felol, de szerencsere osszeall a kep egy ido mulva.

Meg ezt a sportot nem honapokban merik hanem evekben es a sok kezdo szeretne megkerulni a sok melot es kulonbozo idiota megoldasokkal probalkoznak, pl Crossfit, fegyencedzes es tarsai. Ezektol nem fognak izmosodni, sulyok kellenek, elegendo makro tapanyag es pihenes ennyi.

2016. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Táplálkozás terén rengeteg broscience terjeng, aminek köszönhetően rengeteg szükségtelen tápkieget lehet eladni, tehát a testépítésre igen nagy marketing épül.
2016. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezért is inkább az erőemelèst pártolom.

Meg a testépítés az a sport,amit úgy csinálsz,ahogy akarsz.Nem kell nagyon megerőltetned magad.Itt is vannak olyanok,akik csak gépeken nyomkodnak,közbe meg telefonon játszanak.Milyen sportedzésen lehetne ezt megcsinálni?Akár egy fociedzésen meglehetne ezt?Nem.Itt kényelmeskedhetsz,nem szól rád az edző,nem követeli meg senki a haladást.Kit nevezünk testépítőnek?Ezeket is annak nevezzük?Vagy azt,aki komolyan veszi és

Kenényen edz?Nem mindegy

2016. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 likebike ***** válasza:

Ez a zavar minden sportágban benne van:úszásnál,futásnál minél rövidebb idő alatt x táv,gerelyhajítók,diszkoszvetők minél messzebbre akarnak dobni.A testépítést meg azért nézik ki meg gondolják nárcisztikusnak az egészet,mert csak itt foglalkoznak a testükkel,de jobban belegondolva minden sportoló valamilyen szinten ilyen....Mindenki jobb akar lenni a sportágában.

A felfújt izmos dolgot meg gondold át jól,milyen biológiai magyarázata alapján írod?

2016. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a kérdező és jópár válaszoló lényegében azt írja, hogy ha nem értél el semmit benne, akkor ne is súlyzózz.

Szerintem ezzel a felfogással van baj, és nekik van testképzavaruk, ha ezen jár az agyuk

2016. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!