Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » "Fegyencedzéssel" hány kiló...

"Fegyencedzéssel" hány kiló jönne fel?

Figyelt kérdés
Hosszú kihagyás és fogyás után kezdeném újra a sportot, így totál kezdőnek minősülök. (184cm magas vagyok, 30 éves, 77kg-ról fogytam vissza 60kg-ra). Kezdésnek jó lesz? Ti mit javasolnátok?
2016. nov. 13. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó, de ha izmos akarsz lenni akkor inkább súlyokat használj.
2016. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, írjatok még. Amúgy egészség/közérzet miatt csinálnám, nem versenyszerűen vagy hogy jól nézzek ki. 77 kilósan is elég vékony voltam, így meg.....a legjobban az zavar, hogy gyengébb vagyok.
2016. nov. 13. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
ez már megint eléggé sarkítása a kérdésnek, az izom egy dolgot érez az pedig feszültség (tension), hogy az mitől van ő nem tudhatja, de valóban hogyha tovább akarod löni magad egy bizonyos határon plussz súllyal tudod manipulálni az izmot hogy nőjön, az viszont hogy kinek mi az izmos már relatív, véleményem szerint calisthenics-el is lehetsz izmos, ha tudod mit csinálsz. Kezdésnek amugy ez mehet: https://www.youtube.com/watch?v=jwZQRSQlKJk&t=1s
2016. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra tökéletes. Én is saját súllyal edzek, formában próbálom magam tartani. Szintén vékony alkat.
2016. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Láttam már korábban a videót 2es, kb hasonló alkatom volt mint a srácnak, csak kevésbé szálkás. Csak nem tudtam, hogy elérhető-e pusztán kaja/edzéssel a srác szintje. Nekem már az bőven elég elég lenne. Köszönöm a válaszokat, megy mindenkinek a pacsi. :)
2016. nov. 14. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:

A fegyencedzés nagyon hatásos,mert teljes testedzések, azaz nem csak egy izmod feljődik egy gyakorlattal,hanem több.

Nagy tévedés,hogy izom felszedéséhez súlyzókra meg fehérjeporokra meg ilyen szarokra van szükség. Izmot akkor szedsz fel,ha megfelelő edzést tartasz és megfelelően étkezel. Persze,ha "kigyúrt" izmos akarsz lenni,nem pedig természetes atletikus alkat,akkor kell a súlyzózás. De ha a fegyencedzést komolyan veszed,akkor az nagyon kemény lesz. (mutass olyan gyúróst,aki alkartámaszban egy percnél tovább tudja magát tartani,vagy kézenállásban többször kinyomni magát)

Szóval én szurkolok a fegyencedzés tervhez,mert nagyon szeretem a saját testtel való természetes edzéseket.

2016. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ hatos.
2016. dec. 3. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy pl. egy deadlifttől vagy guggolástól sem csak egy izom fejlődik. :D


Attól, hogy cirkuszi mutatványokat csinál valaki, még nem lesz izmos, a kérdező pedig izmosodni szeretne, ha jól értelmezem a kérdést. És egy idő után nehezíteni sem lehet a saját testsúlyos gyakorlatokat, ismerek karatés srácot, aki probléma nélkül lenyom több egylábas guggolást és mégis piszkafa lábai vannak. Próbálna meg súlyzóval a testsúlya másfél-kétszeresével guggolni...


És semmivel sem természetesebb a fegyencedzés a súlyzózásnál, a természetben pl. viszonylag ritkán végzünk kézállásból karhajlításokat. :D Az edzés alapból nem természetes dolog, ha természetesek akarnánk lenni, a szavannán futkosnánk a zebrák után egész nap, nem heti 3-4x edzenénk tudatosan egy-egy órát.

2016. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ennyi sok hülyeséget is csak ezen az oldalon lehet olvasni. Én többek között fizikoterápiát is tanultam, és egy baseball csapat-nál is voltam segéd-edző, mi 80%-ban csak saját testsúlyos gyakorlatokat csináltunk (calisthenics) mert az kellett a gyorsasághoz és erőhöz, csak ritkán nyúltunk súlyokhoz. Az izom még mindig csak a feszülést érzi és annak mértékét. A karatés súlyos guggoláshoz annyit, hogy nehezen tudná csinálni az ismerősöd mert nincs meg az izom memóriája hozzá, pl, az izület sem bírná.
2016. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!