Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Cukorbetegként (2-es típus)...

Cukorbetegként (2-es típus) hogy kell tömegelni?

Figyelt kérdés
Csak minimális szénhidrátbevitel megengedett.

#Grdyhv
2016. nov. 15. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak a zsír jöhet számításba mint kalórianövelő tényező, ha a fehérje már rendesen megvan...
2016. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A zsírt növeld.
2016. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
alapból sokan sok zsir kevés ch kombót tolják, teljesen jó lesz az is
2016. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A zsírt is ugyanolyan arányban, mint a ch-t?
2016. nov. 15. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi kalóriában.
2016. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a megengedett szénhidrátbevitel fölötti résznek megfelelő kalóriában, no.


Egyébként ilyen modern az orvosod, hogy kevés ch-t ajánl? Vagy mi ez a minimális szint?

Ha az ember tényleg minimalizál, az szinte semmi, mert a test élelmi szénhidrátigénye nulla és meg is lehet oldani, hogy nagyon kevés legyen. Cukorbetegeknek pedig nem keveset szoktak előírni (bár ez szór, láttam már extrém keveset és igen sokat is, ez utóbbit nem is értem, de könyv is van róla, nem tudom, melyik típushoz, de egyiknek sem tűnik jónak), tipikus a 160 gramm, ami persze nagy kalóriaigény esetén eléggé kevés, sok zsír kell mellé.

2016. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából az orvosom nem ajánlott sz*rt sem, csak gyógyszereket írogat fel, ennek az alacsony ch diétának magam jártam utána, mert ez a "egyél, amit akarsz, aztán majd tüzet oltunk gyógyszerekkel" mentalitás nem volt szimpatikus.

Erről az extrém magas ch diétáról én is hallottam, de nem mélyültem el benne, mert nagyon megosztó véleményeket olvastam róla, nincs is akkora gyomrom, h együltő helyemben megegyek annyi kaját és nekem nem is tűnik logikusnak az egész. Jelenleg napi 80 grammon vagyok, ez beválni látszik, sokkal jobban vagyok, mióta elkezdtem, szóval maradok ennél.



Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2016. nov. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!