Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyiben más egy erőemelő és...

Mennyiben más egy erőemelő és egy erősember fizikuma? Melyikhez milyen testi adottságok, milyen fajta edzés stb. az előnyösebb?

Figyelt kérdés

2016. nov. 20. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az edzés terén az erőemelő és a testépítő között kisebb a különbség, mint egy erősember és utóbbi kettő között..

Az erősemberek általában nagyon magasak (190+) melyhez egy óriási testsúly is társul. Az erőemelőknél ezzel szemben nem előny ha nagyon magas vagy. A hosszú végtagok különösen hátrányosak...

Az egyik hosszan tartó erőkifejtésre edz, míg a másik erősen rámegy az egyszeri maximumokra. Mindez az edzéseiken is meglátszik. Az időtartam, sorozatok és ismétlésszámokon egyaránt.

Egy erőemelő kb úgy néz ki, mint egy tömegelő testépítő, a tömegelés vége közeledtével. Az erősember ezzel szemben ezt még jó néhány tíz kilóval még megfejeli.

Aztán alkar edzések... Rengeteg stabilizáló izom edzés szükséges egy erősembernek. Sorolhatnám napestig.

Az étkezése mondjuk az erősembernek a "legegyszerűbb", hiszen csak zabálni kell. Bár ez is tekinthető egy adottságnak.

2016. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Edzésen az erősember magasabb ismétlésszámmal edz?Milyen gyakorlatokat csinálnak,amiket egy erőemelő nem?Az alkaredzés kell az erőemeléshez is,gyenge alkarral nem lehet nagy súlyt felhúzni.Itt mégfontosabb az alkar?Az fontos,hogy magas és nagy testsúlyú legyen az ember?

2016. nov. 20. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2


Nos én nem vagyok szakértője ennek a sportnak. De amit láttam belőle annak alapján több versenyszámnál is előnyt jelent,ha magas ,súlyos a sportoló.A húzószámokhoz nem árt,ha van tömeg.A kőgolyó pakoláshoz ,kacsajáráshoz..stb.pedig magasság.

2016. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 metaxxa válasza:
youtube-on keress rá, hogy erősembe5 edzés, erőemelő edzés és testépítő edzés, olyat nézz, ahol a gyakorlatok ismétlés-számát is látod. Nagyjából az erősemberek a legnagyobb terheket cipelik, de nagyon kevés ismétlés-számmal, az erőemelők magasabb ismétlés-számmal dolgoznak, de inkább az erő, a szívósság, a kitartás a fontos, a testépítőknél pedig inkább a test kidolgozottsága, kinézete számít az ereje, kitartása nem annyira.
2016. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem inkább az erősembernél kell a magas ismétlésszám?
2016. nov. 26. 15:44
 6/7 metaxxa válasza:

[link]


[link]


[link]


Én is laikus vagyok, csak próbáltam valami edzést keresni, mert túlsúlyos vagyok, és akkor nézegettem meg ezeket a dolgokat.

2016. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A két sportnak semmi köze egymáshoz, így az edzésmódszereknek sincs. Egy erősemelő versenyző ugyabár guggol, fekvenyom, felhúz. Egy erősember pedig farönköt nyom, kamiont húz, kőgolyót emel, lengősúlyt cipel, csak hogy pár gyakorlatot említsek a nagyon sok közül.


Ez erősember versenyre eredményesen kizárólag csak erősember eszközös edzésekkel lehet felkészülni! Edzőtermi edzéssel nem. Húzhatsz fel 300kg fölött, ha azt sem tudod, hogy hogy állj oda pl,. a kőgolyóhoz, nem fogod tudni megmozdítani még a 100kilósat sem. /mi láttunk már ilyet/.


Az alkar erő nagyon fontos, de én nem sok olyan erősembert ismerek aki külön edzene rá... Testvérem a fogáserő magyar bajnokságot nyerte meg úgy, hogy soha életében nem edzett alkarra és fogáserőre... Egy kézzel pl. 207,5kg-ot húz fel sima rúddal, amivel az erőemelők szoktak... Hogy lehet ez? Úgy, hogy Magyarország 5. legerősebb embere jelenleg /lifetime naturálon/ és ezért hatalmas súlyokkal edz. 500kg-os gumit forgat, darabonként 200kg-os koffereket cipel stb. Azidő alatt míg eljutott eddig a teljesítményig megerősödött a szorítása is. Hiába végzel a teremben pl. 10kg-os súlyzóval csuklóbehúzást vagy egyéb alkar gyakorlatot, attól még a darabonként 100-110-120-130 stb kilós kofferek ki fognak esni a kezedből... Láttunk mi már 400kg felett felhúzó erőemelőt erősember versenyen indulni, de a 2*140kg os koffert nem tudta végigvinni mert kiesett a kezéből... Aki viszont végig vitte könnyen, nem tudna 400kg fölött felhúzni... Szóval a két sportnak semmilyen téren sincs köze egymáshoz...


Összegezve: Egy erőemelőnek a konditermi edzés, ezen belül is a gugoglás felhúzás fekvenyomás az előnyös, egy erősembernek pedig a speciális eszközökkel történő edzés!


Ha érdekel a naturál testépítés és erősportok, vagy esetleg látni szeretnéd hogyan tud valaki például lifetime naturálon felhúzni egy kézzel 207,5kg-ot, nézz rá a csatornánkra:


https://www.youtube.com/channel/UCpaqDMYSZ1vLM8qKJXFJbxg?vie..

2019. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!