Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik, hogy nekem a tárogatá...

Létezik, hogy nekem a tárogatás és a 15 fokos padon nyomás egykezesekkel jobban fejleszti a mellizmomat?

Figyelt kérdés
.... Mint a hagyományos fekvenyomás rúddal,vagy egykezesekkel. Cortez és Herold szokta mondani,hogy csak fekvenyomás kell,a többi hülyeség. Hosszú végtagjaim vannak,nem erősségem annyit a fekvenyomás,de igyekszem a lehető legnagyobb súlyokkal, szabályosan edzeni. 28/F, 186/86

2016. nov. 22. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre,ha beiktatom a tarogatast,és ferde nyomást,akkor teltebb,feszesebb "tömegesebb" a mellizmom. Vagy csak beképzelem?
2016. nov. 22. 20:47
 2/7 anonim válasza:

A hangsúly azon lesz hogy rúd helyett kézi súllyal nyomsz.

Hosszú karokkal sokkal hatékonyabban lehet kézi súlyokkal nyomni, már volt itt is valami hasonló kérdés és többen tapasztalatból is mondták (Köztük én is).


Egyébként szerintem a tárogatás is baromi jó gyakorlat, nem tiszteletlenségből mondom, de csak azért mert Cortez meg Heroldka vagy bárki mond valamit, arra nincs garancia hogy úgy is van.

2016. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze,nekem is bejön a tárogatás,és pár hónapja csak egykezesekkel nyomok,és tudtam is emelni a súlyokon :) Viszont,mintha tarogatas nélkül"laposabb" lennék... De lehet tényleg csak bekepzelem :D
2016. nov. 22. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy valamitől jobban be tudsz durranni, az nem jelenti azt, hogy ténylegesen nagyobb is lesz tőle a mellizmod és jobban fejlődik, mint a hagyományos nyomógyakorlatoktól. Persze edz úgy, ahogy neked jólesik, de a bedurranásnak és a fejlődésnek valymi kevés köze van egymáshoz.
2016. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom,h nincs köze,nem is szeretek bedurranni,nem ez a cél egyik edzésen sem,hanem h másnap,es még 2-3 nap múlva is érezzem,h meg lett dolgozva.
2016. nov. 22. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, de az izomláznak dettó nincs hozzá semmi köze. Általában az a gond a tárogatással, hogy hamar eléred azt a szintet amikor akkora súllyal kéne csinálnod, hogy a fejlődésed ne álljon le amivel gyakorlatilag lehetetlen sérülésmentesen kivitelezni a gyakorlatot. Nyomó gyakorlatoknál pedig elég bika súlyokat lehet használni, megfelelő technika mellett mondhatni biztonságosan.
2016. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,nem izomlázra gondoltam,hanem arra a tipikus feszülés érzésre másnap,harmadnap. Köszönöm a válaszokat uraim.
2016. nov. 23. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!