Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Először készülök konditerembe...

Először készülök konditerembe menni, de kicsit félek. Szerintetek nem fognak kinevetni, ha ott bénázom?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, egész eddig mást sportoltam évekig, amit most fel kellett függesztenem, ezért szeretnék addig is edzőterembe járni. Viszont nem teljesen értek az ott lévő gépekhez és félek, hogy a jártasabbak ki fognak röhögni. Ráadásul 40 kg vagyokm szóval félek, hogy így még nevetségesebb lenne, ahogy ott bénázok az óvodás méretemmel a kigyúrt srácok között. Légyszi adjatok valami tanácsot, hogy hogy ne égessem be magam teljesen. Van valami íratlan szabály, amit jobb betartani? Akármilyen tipp jól jönne.
2016. nov. 22. 22:11
 1/7 savanyújóska ***** válasza:

Ha valaki kinevet, akkor az egy tuskó, már eleve azt is értékelni kéne, hogy lejársz... Fiúként én sem vagyok egy izomember, és elég ijesztőek a hegyméretű emberek, de inkább jellemző, hogy szólnak, ha valamit nagyon rosszul csinálsz, minthogy kinevessenek, legalábbis aki komolyan veszi magát, tuti nem fog megmosolyogni sem, legalábbis nem rosszindulatból. :) Az sokat segít, ha van valaki aki segít, és nem egyedül jársz le, ha nincs, akkor előtte nézz utána a gyakorlatoknak, és figyeld ki mit csinál a gépeken, és nyugodtan kérdezz, hogy mi mire megy.


Egyébként ami nagyon fontos, hogy inkább kis súllyal csináld, akkor is, ha nem annyira érzed, minthogy naggyal, de rosszul, ha már nem jó a technika, akkor sok a súly, akkor is, ha te úgy érzed, hogy feszül, és minden ok. (Ezt is ott meg lehet kérdezni, vagy utánanézni, nagyon sok videót lehet találni arról, hogyan kell helyesen használni a gépeket, elvégezni a gyakorlatokat.)

2016. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a legjobb tipp az lenne,hogy befizetnél 1 hónapra egy edzőhöz.

megtanulnál nagyjából edzeni,hónapok évek bénázását és felesleges dolgait húznád át,nem lenne égés,mivel az edzővel hatékonyan és szakszerűen edzenél.

más szóval olyan ez mint mikor vezetni tanulsz.

akkor is ott ül melletted az oktató,az edző ugyanez.

2016. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 savanyújóska ***** válasza:
#2-re: Ezt akartam írni, csak nem tudtam mennyire van rá keret, az mindenképp jó ha az elején nem egyedül csinálod, és egy edzőnél egy hónap alatt el tudod sajátítani az alapokat, hogy utána már magadtól is haladhass tovább.
2016. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Nemhogy kinevetni nem fognak, hanem a sok kanos állat sorba fog állni hogy megmutogathassa mit hogy kell és tanácsokkal láthasson el.
2016. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem volt,aki kiröhögött az elején.

De ma már a legnagyobbak is elismernek,a terem legerősebb embere múlt héten jött oda hozzám gratulálni a felhúzásomhoz.

2016. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy egy 19 éves 40kg os kiscsajt nem kinevetnék, hanem óvatosan körbeflörtölném...
2016. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak kinevetni, nekem lányként az a tapasztalatom, hogy sok pasi tényleg segítőkész (meg aztán túl teng bennük a tesztoszteron, és nálunk egyébként is kb. 90-10% arányban pasik vannak). Amikor elkezdtem kondiba járni, nem bírtam levenni a 25 kilós tárcsákat, amit valaki fent hagyott a lábtolón, kértem segítséget. Ugyanez, amikor bénáztam a pad arrébb húzásával, szónélkül jöttek segíteni. Szóval ne aggódj! Egyébként meg én is azt javaslom, hogy legalább 1-2 órát vegyél személyi edzőnél, aki megmutatja a helyes végrehajtását a gyakorlatoknak. A kis súlyok miatt senki nem fog kinevetni, mindenki elkezdte valahol! Szóval hajrá!
2016. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!