Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen legyen az ismétlésszám?

Milyen legyen az ismétlésszám?

Figyelt kérdés

Egy edzésről szóló könyvet olvastam.Azt ajánlják,hogy osztott edzésnél érdemes kiválasztani egy alapgyakorlatot és legfeljebb 10 sorozatot csinálni belőle.Legyen "100%-os" sorozat 3-5 ismétlésekkel és 2-3 levezető sorozat 5-8 ismétlésekkel.

Hogy legyen ez?Legyen 5x5 és utána 2x8?Vagy hogy csinálnátok?Hogy vigyem bele a progressziót?



2016. nov. 23. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez valami mesekönyv lehet vagy félre értelmeztél valamit. Tisztázzuk. Erőemelésről van szó vagy testépítésről? Az utóbbinál nem megyünk 8 ismétlés alá. Vannak kis izmok, izomcsoportok amikre elég 10-nél kevesebb sorozat is mint pl bicepsz, vádli, delta izmok stb. és vannak olyanok amikre mehet 10-nél több is mint pl. hát, mell, comb. Ugyan abból a gyakorlatból felesleges 10 sorozatot végezni. Kiválasztasz 3 gyakorlatot pl mellre. Tárogatás, fekve nyomás, áthúzás . Mindegyikből csinálsz 4 sorozatot. Így lesz a végére 12 sorozat. Érdemes piramis rendszerben dolgozni vagy vetkőző sorozatokat csinálni.
2016. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az izmosodáshoz nagy súlyok kellenek és felesleges az ilyen tárogatás és társai
2016. nov. 24. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja tényleg azokat csak poénból találtàk ki meg azért csinálják mert jól mutat a teremben. Súlyokról ki beszélt?
2016. nov. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát,hogy az izmosodáshoz növelni kell a súlyokat.Mire jó a tárogatás?Nem is emlékszem,mikor csináltam
2016. nov. 25. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
A tárogatás kérlek szépen a mellizmot dolgozza meg még hozzá sokkal izoláltabban és nagyobb mozgástartományban mint a fekve nyomás. Amúgy ez egy rossz edzés filozófia. A súlyok emelése nem feltétlenül egyenesen arányos az izmok fejlődésével. Ha így lenne akkor Nick Árpi meg Mészáros Laci már Mr Olympiák lennének. Vagy tegyük fel ha Arnold Schwarzenegger elkezdi 15 évesen 5 kilóval a lórúgást és minden évben csak 5 kilót emelet akkor 30 évesen 75 kilóval fogja csinálni? Nyilván nem.
2016. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem.De ez nem mesekönyv.Rakhatok egy képet,hogy azalatt a röpke alig 3 hónap alatt mennyit fejlődtem,amióta a könyv alapján edzek
2016. nov. 26. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Abból nem derül ki hogy egy másik edzésprogram mellett milyen lett volna a fejlődés.
2016. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismerek ilyen gyereket,4 éve edz 8 ismétlésekkel meg tárogatással,szerintem 2 éve alig változott valamit
2016. nov. 29. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!