Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen zsiradekkal lehet...

Milyen zsiradekkal lehet egészségesen sütni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én kókuszzsírt használok sütéshez, talán az egyik legjobb választás ahhoz
2016. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kókuszzsírt használok (s néha vajat, mert az finomabb). Van, aki nagyon támadja, de én nem tudok róla, hogy gond lenne vele.
2016. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kókuszzsír a legjobb.
2016. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kókuszzsír.

hókezelés hatására sem lesz belőle transzzsír és nincs tele omega 6al.

2016. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

vajjal nem jó sütni, tönkremegy benne minden amitől jó a vaj... lényegében semmilyen telítetlen zsírral nem jó sütni... a kókuszzsír pont ugyan olyan jó sütéshez mint a disznózsír... csak most a kókuszzsír a biznisz ezért az a divat...

egyébként meg a felesleges zsír a kajában sosem jó, főleg, hogy grammja 9kcal jól el tudja cseszni a kiszámolt étrendet...

kerámia edényben jó sütni... ha ragaszkodsz a zsiradékhoz, akkor is elég kikenni vele.

2016. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kokuszzsirnal arra figyelj, hogy ne rakd tul nagy langra, mert fustolni fog mint az allat!
2016. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kókuszzsír, vaj, olivaolaj.

A titok abban rejlik, hogy a többszörösen telítetlen zsírok nagyon instabilak, ezért hő hatására gyorsan oxidálódnak és polimerizálódnak, aminek során egészségtelen vegyületek keletkeznek. Minél kevesebb van ebből a zsírban, annál alkalmasabb főzésre. Emellett az olivaolajban rengeteg antioxidáns van, ami fokozza a hőálló képességét. Irodalmi adatok alapján a fenti lista növekvő sorrendben van többszörösen telítetlen zsír szempontjából. A disznózsír még kb. ott helyezkedik el, ahol az oliva olaj, de nincs benne annyi antioxidáns, ezért inkább nem írtam már hozzá a listához, de talán még belefér.

2016. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olívaolaj, a kókuszsír egészségtelen divat. De leginkább grilezett dolgokat ennék a helyedben.
2018. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*kókuszzsír
2018. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!