Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rendszeresen sportolok és...

Rendszeresen sportolok és egészségesen étkezem, mégis narancsbőr van a combomon, ha összeszorítom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egészséges ételeket fogyasztok, nem szoktam édességeket enni és kerülöm a feldolgozott ételeket. Naponta 4 liter vizet iszok. Kiskorom óta sportolok, régen balettoztam, szertornáztam, majd évekig vívtam, most pedig heti kétszer edzőterembe járok és otthon is tornázok emellett. Elég izmos a lábam, nem zsíros. Mostanában viszont azt vettem észre, hogy mégis narancsbőr van a külső combomon, ha összeszorítom a bőrt rajta vagy pl bizonyos pozícióban, pl spárgában.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy a fogamzásgátló okozhatja, amit nem rég kezdtem szedni, mert az megemeli az ösztrogénszintet.

Szerintetek ezek után mit tehetnék még? Még egy hülye krémet is vettem, pedig nem hiszek az ilyenekben...

Nagyon elkeseredtem, mert még csak 19 éves vagyok és félek, hogy ez csak rosszabb lesz. :(



2016. máj. 22. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a narancsbőr nagyobbik részben genetika. Persze, ha mellé elhízás is társul, akkor sokkal jobban látszik (nem minden elhízás okozta "ragya" narancsbőr, de minden narancsbőrön ront az elhízás), de sok nőnek bármilyen jó alakja is van, bármennyire is sportol, és teszi rendbe az étkezését, mégis megjelenik, ezzel sajnos együtt kell élni
2016. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ, ez megvigasztalt, de kicsit el is szomorított, hogy nem tudok ezen változtatni, pedig tényleg bármit megtennék. Szerencsére elhízva nem vagyok, legalábbis úgy gondolom, mivel látszanak a hasizmaim, ami ugye csak alacsony testzsírnál lehetséges. :)
2016. máj. 22. 13:05
 3/17 anonim ***** válasza:
6%
diétázd be a testzsírszázalékod 17-18 körülire és akkor nem lesz.
2016. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mindenkinek van ne foglalkozz vele.
2016. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Először is pucold le magadról a zsírt !nekem is volt narancsbőröm , nem igaz, hogy meg kell békélni vele!

Totál felejtsd el a cukor bármilyen nemű formáját ( kaja, italok)és a fehér lisztből készült ételeket !

Súlyzós edzés baromi sokat segít a sok víz fogyasztása szintúgy és igen az étkezésed legyen rendben...!

Nem tudom te mit értesz " egészséges étkezés alatt" !? De a shopbuilderen vannak kg-odnak megfelelő étrendek, ha egy hónapig keményen betartod akkor is ha szembe jön veled a fagyi/jégkrém , sőt már be is mászik a szádba :D meglátod a változást , utána meg csak tartanod kell az étrendet attól függően tömeget szeretnél növelne vagy szálkásítani, ez egy életforma , ez nem olyan sajnos , hogy egyszer lenyomtam a narancsbőrt többet nem lesz, de sajnos lesz, de tehetünk érte !

Illetve ha van lehetőséged a terembe a szauna és utána hideg víz sokat segít.

2016. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen soha nem fog eltűnni hiába okoskodsz. Amit meg leírt a csaj az alapján nem vészes a helyzet.
2016. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Az a narancsbőr, ami a fogyással 100%-an eltűnik, az nem narancsbőr volt.


(Az emberek persze hajlamosak minden elhízás okozta tünetet narancsbőrnek titulálni, és utána nyafogni, hogy a genetika miatt nem tudnak megszabadulni tőle.)


A legfontosabb, hogy mivel az elhízás ront a narancsbőrön, sokkal látványosabbá teszi, így persze sokat lehet javítani ha az ember mozog, rendbe rakja az étkezését, de teljesen tünetmentes akkor sem lesz, ha igazi narancsbőre van

2016. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Na gondolom utolsó válaszolók ti férfiak vagytok, már csak ismerem a saját testem és tisztában vagyok vele , hogy narancsbőröm volt e vagy a szomszéd hordta rám a sok szemetet az éjszaka folyamán....

Senki nem mondta, hogy csak fogyással el lehet tüntetni, mint ahogy fogyással szimplán nem lesz jó tested , kemény súlyzós edzés kell mellé és tiszta étkezés, de nem hiába nem járok már erre az oldalra 2.éve!

2016. máj. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha férfiak vagyunk? Szexista vagy? A narancsbőrt nem lehet teljesn eltüntetni edzéssel sem. Senki nem mondta, hogy javítani nem lehet rajta, de mindenki úgy csinál, mintha a kérdező egy dagadt, kanapén ücsörgő személy lenne. Holott világosan leírta, hogy évek óta sportol és a tzs-je is alacsony jelenleg is egy nőhöz képest. Erre okoskodtok,hogy fogyjon be mégjobban, meg hasonló baromságok. És akkor mi van ha 2 éve ide jársz, ez valami teljesítmény? Ne röhögtess. Lehet több közöm van ehez a sporthoz, mint neked kiscica.
2016. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban lehet a fogamzásgátló is az oka... nekem is azóta látszódik, bár nem vészesen. Szerintem amíg szeded a gyógyszert, addig elmúlni nem fog, de ha figyelsz a folyadékfogyasztásra, kerülöd a lisztes-cukros ételeket, akkor kordában lehet tartani. A másik része a genetika, azon meg nem tudsz segíteni. De ahogy leírod, annyira nem tűnik vészesnek, és hidd el a pasikat sem zavarja egy kis narancsbőr, ha egyébként csinos, sportos csajszi vagy! :)
2016. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!