Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A makrókat nyersen kell...

A makrókat nyersen kell számolni? Tehát ha 100g szárazbabban van 22g fehérje, megfőzve 4g körül. Ha ettem egy tányér bablevest, kb 100g babbal, akkor 22g fehérjét számoljak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyersen számolunk mindent. Tehát ha az a bab nyersen volt 100g akkor igen.
2016. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha 100g főttbabot ettem?
2016. dec. 2. 15:21
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor tudnod kellene, hogy mennyi nyersböl lett a 100 g fött.
2016. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindig nyersen számolunk, de ha neked ugyanaz a víztartalom (fogalmam sincs, a bab mennyit változik), akkor számolhatsz főttel is, tökmindegy, csak helyes értékek legyenek.
2016. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A kérdésben le írtad, hogy megfőzve 4g körül. Akkor mi a kérdés? Nyilván akkor 4g-al számolj.
2016. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
En nem szamolnam a bab feherje tartamat... mondjuk itt sokan masok is hozzaszamolnak mindent.
2016. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel nagy a fehérjetartalma, én nyilván számolnám. Mert különben semmit nem tudok kezdeni azzal, hogy pl. ma bevittem 15 gramm fehérjét... Csak mert a többi növényi, de bőven megvan... Engem a fehérje érdekel, nem az állati (bár az úgyis sok szokott lenni nálam. de nem mindig, a fehérje viszont mindig fontos).

4g persze elég picike, de sok kicsi sokra megy :D

2016. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak a novenyi feherjeknek korant sem olyan jo az aminosav tartalmuk mint pl a csirkenek.. jo dolog h sok a babban a feherje, de nem biztos h akar negyed annyira jo mint a teljeserteku feherjek, gondolom sokan az egyszeruseg es koltseghatekonysag szempontjabol szamoljak a novenyit is... hat en ebben nem hiszek, de ez az en velemnyem, mindenki abban hisz amiben akar.
2016. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem hit kérdése. Nyilván figyelni kell az aminosavak arányára, mennyiségére. Aminosav szinten már identikusak a növényi és az állati fehérjék.

Ja és egy picit több kell növényiből.

De az teljesen hibás gondolat, hogy a növényi nem számít, hisz akkor nem lehetne életben maradni állati fehérje nélkül, ami nyilván nem igaz. Aki elhanyagolhatja a növényit, tegye, de van, aki nem csinálhatja, hogy "tehát ma is nulla fehérjét vittem be", miközben tökéletesen beviszi, amit kell, aminosavpriofilt nézve is. Teljesen hibás lenne a zéró érték.

2016. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Herold csak növényit eszik,mégis ő itt a legnagyobb
2016. dec. 2. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!