Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálék kiegészítőket...

Milyen táplálék kiegészítőket vegyek?

Figyelt kérdés

28/f


Most kezdenék el konditerembe járni és megváltani a világot :)


Persze komolyra fordítva a szót nem az anti sport világban éltem eddig csak nem ebben amibe bele szeretnék kezdeni ...


Egész eddig BJJ/MMA edzéseket csináltam és szálkás vagyok, a súlyom 180cm/76kg ami ahhoz képest ami volt nem annyira vészes. (idegenlégióba lefogyasztottak alapkiképzésen 60kg-ra)


Genetikám miatt egész életemben iszonyatosan kemény munka volt az hogy 1-1 kg rámjöjjön azaz szó szerint ültem és ettem hónapokon keresztül és csak pár KG jött rám. Most 28 évesen értem el ezt a szintet sport mellet hogy már nem vagyok "krónikusan sovány".


Edzés terv azt szépen folyamatosan építgetem majd bent személyi edzővel ha úgy veszem észre hogy egyedül nem megy viszont a fő kérdésem az lenne hogy fogom magam és bemegyek egy táplálék kiegészítő termékeket forgalmazó boltba, miket vegyek ?


Fő célom hogy kb 90kg izmot pakoljak magamra : )

Étrend is szükséges ezt tudom, de szerintem az én esetemben aki tömegelni szeretne kb mind 1 mit eszik csak jó sokat úgy is le fogom mozogni a felesleget : ) hülyén hangzik de valóban annyit és akkor és akármit ehetek amikor csak akarok , nincs látszatja , köszönhetően a sportnak is.


Elnézést ha túl laikus vagyok , totál nem vagyok jártas ebben.



2016. dec. 4. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ha bemész a boltba tudatlanul akkor otthagy egy kissebb vagyont mert erre is rábeszélnek meg arra is. én még olyat nem láttam hogy valaki megevett volna minden nap 700g csirkét 600g rizzsel + 5 tojás cottage sajtal teljes kiorlésu kenyérrel (ez az én testomegemhez mérve ha kevesebb kiló vagy nyilván valamivel kevesebbet eszel.) és nem alakult volna a teste. azt nekem ne mondja senki. porokat lehet kevergetni szlapálni de értelme nincs csak annyi hogy a boltos jól jár veled és a tudatlanságoddal.
2016. dec. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy mit eszel, mert van érrendszered is ami meszesedik, ha fost eszel és akkor jöhetnek az infarktusok, stroke-ok később. Pl. a Vénusz olaj kifejezetten ezt a célt szolgálja. Illetve a sok finomított szénhidrát eljuttathat a cukorbetegségig is az állandó magas inzulinválasz miatt.


Nem csak akkor károsak a fos kaják ha kívülről látszik...


Tápkiegészítőket kezdő szinten felesleges venni, mert simán be lehet vinni kajával a napi kalóriát. Max multivitamin.


Választék:

hús, tojás, fermentált tejtermékek, zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, olajos magvak, vaj (nem margarin), kókusz olaj sütéshez-főzéshez, lenmagolaj vagy halolaj az omega-3 miatt, teljes kiőrlésű gabonák, zabpehely, minimum 3-4 liter víz naponta.


Ennyi jutott eszembe így elsőre, de majd a többiek kiegészítenek.

2016. dec. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy multivitamin azert nem arthat C vitaminmal kiegeszitve, multibol ajanlom a mega daily onet, jo az ar ertek aranya.
2016. dec. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kenzo Tenma ***** válasza:

A többiek jól leírták, én még annyit tennét hozzá, hogy érdemes utána olvasnod a témának, pl. Sárga kapszula vagy powerbuilder e-book. Letölthető ingyen.


Egyébként makrotápanyagokból tömegeléshez 1.5-2 gramm fehérje testsúlykilogrammonként, 4-5 gramm szénhidrát testsúlykilogrammonként és 1 gramm zsír testsúlykilogrammonként. A szénhidrátot emelheted, ha nem hízol megfelelő mértékben.

2016. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Multivitamin,c vitmain,Ca,Mg. Fehérjét lehet de olcsót (3-4000/kg) és tejsavó legyen ha nem vagy érzékeny a tejre. Izületvédőt lehet ha nem a legjobb valamelyik izületed. Nagyjából ennyi.
2016. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!